• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzayacak mı?

Koronavirüs salgınının ekonomiye olan olumsuz etkilerine en aza indirmek için uygulanan bazı yasaklardan biri de işten çıkarma yasağıdır. İşten çıkarma yasağının ne zaman sonlanacağı merak ediliyor. Peki İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzayacak mı? İşte detaylar…

Yeniakit Publisher
2021-03-02 23:54:00 -
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzayacak mı?

Pandemi döneminde vatandaşın menfaatine yönelik pek çok uygulamalar yapıldı ve yapılıyor. Bu uygulamalardan biri olan işten çıkarma yasağı ilk olarak geçtiğimiz sene 17 Nisan tarihinde başladı. Peki işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı uzayacak mı?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre işten çıkarma yasağı 17 Ocak tarihinden itibaren 2 ay daha uzatılarak 17 Mart 2021’e kadar devam edecek.

Haziran’a kadar uzatılma ihtimali bulunuyor

İş kanuna eklenen geçici 10. maddenin 4. fıkrası hükmü, Cumhurbaşkanı'na bu maddenin birinci ve ikinci fıkrasında yer alan üç aylık süreleri her defasında en fazla üçer aylık sürelerle 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatmaya hak tanıyor.

Kanunlara göre işten çıkarma yasağı zamanında yüz kızartıcı suç işleyen çalışanların sözleşmeleri sona erdirilebiliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail

Yazık çok yazık yapılan zulümler karşılığında yapanlara yıllarca ödül gibi makam ve mevki veriliyor yada o makamda görev yaptırılıyor. Hemde yıllarca bu tür zulme ve zalimlere karşı olduğunu onlarla mücadele edeceğini iddia eden ve bu nedenle iktidara gelen siyasi kadrolar ülkeyi yönetirken o zalimlere asla dokunulmuyor. Ama kendilerini destekleyen kişilere yapılan haksızlıklara ise göz yumuluyor sahip çıkılmıyor. Acaba bizler ne kadar adiliz bakın bize karşı olanlarada makam ve mevki verebiliyoruz yada onlara dokunmuyoruz amaç bu ise yanıldığınızı anladığınızda iş işten geçmiş olacak. Düşmanlarınızı kazanmak için dostlarınızı karşınıza alırsanız düşmanlarınız dost olmaz dostlarınızda düşmanlarınızla birlikte hareket ederse yenilmeniz kaçınılmaz olur. En yakın örneği İstanbul, Ankara vb. şehirlerdeki belediye seçimleri ne yazıkki siz bu seçimleri bir yol kazası olarak görüyorsunuz galiba hiç bir değişikliğe gitmediniz İstanbul sözleşmesi, nafaka mağdurlarını 6284 sayılı yasaları ülkedeki hukuksuzluğu düzeltmek için girişimleriniz yok İnşallah geç kalmış olmazsınız. Yazık olacak o kadar kazanımlar heba olup gidecek korkarım .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23