İşte milli enerji silahı Wattoz! 60 ülkeden talep yağıyor

Seri üretimine gelecek ay başlanacak olan milli enerji silahı Wattoz için, şimdiden 60 ülkeden 70 bin adet sipariş alındı.

05 Aralık 2018 Çarşamba 15:38
İşte milli enerji silahı Wattoz! 60 ülkeden talep yağıyor

Son yıllarda savunma sanayiinde üzerinde önemle durulan yerli ve milli üretim ürünlere bir yenisi daha eklendi. WattozzSida (Silahlı insansız deniz aracı) projesiyle dikkatleri üzerine çeken Albayraklar Şirketler Grubu, şimdi de üretimini bitirdiği uzaktan etkili kablosuz milli enerji silahı Wattoz'u dünyaya sundu. Tamamen yerli kaynaklarla üretilen uzaktan etkili elektroşok silahı Wattoz, distribütörlükler verilmek suretiyle dağıtılacak.

Albayraklar Şirketler Grubu’nun 4 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıkardığı yerli enerji silahı, 8 metrelik menziliyle insan sağlığına zarar vermeyen ölçülerde elektroşok vererek kişiyi etkisiz hale getiriyor. Emniyet güçlerinde kullanılacak silahın tek rakibi ABD’de üretiliyor. ABD’deki örneğine daha gelişmiş olarak üretilen 'Wattoz‘ üstün teknolojiyi üzerinde barındırıyor.

"Çok gururluyuz“

Şirketin genel merkezinde düzenlenen tanıtımda konuyla ilgili bilgi veren Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, "Silahımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok gururluyuz" açıklamasında bulundu.

"25 yıllık kablo teknolojisini ortadan kaldırdık"

Albayraklar Şirketler Grubu CEO’su Sertan Ayçiçek, ABD firmasının dünyadaki tekeline bugün itibariyle son verdiklerini söyleyerek, "Çok mutluyuz. 25 yıllık kablo teknolojisini ortadan kaldırdık. Silaha üstün özellikli ileri teknolojiler ekledik" dedi.

"60 ülkeden talep var"

Söz konusu silahın Türk kolluk kuvvetlerinin envanterine de gireceğini belirten Ayçiçek aynı zamanda silahın ihraç edileceğini de belirtti. Ayçiçek, an itibariyle 60 ülkeden talep aldıklarını da açıkladı. Ocak ayında seri üretime başlayacaklarının bilgisini veren Ayçiçek, "Tüm üretim kanallarımızı seri üretim için İstanbul’a taşıyacağız. Silahın ilk teslimatına Haziran ayını bulacak. Halihazırda 70 bin adet sipariş alındı" diye konuştu.

Ayçiçek, silahın fiyatıyla da ilgili bilgi veren Ayçiçek, Wattoz’un ABD’de üretilen örneğine göre daha ucuza alıcı bulacağını kaydetti.

Milli enerji silahı ‘Wattoz’un özellikleri

Uzaktan Kontrol Edilebilir Kablosuz Mermiler
Üst üste çift atış yapabilme özelliği
Anti Vibrasyon Sistemli Dahili HD Kamera
Yüksek Tetik Hassasiyeti
Barutsuz ve Gazsız Ateşleme Sistemi
Sessiz Ateşleme Sistemi
Dahili Hedef Lazeri ve Gece Aydınlatma Işığı
Kompakt Dizayn
Ergonomik Kabze
Direkt Temas Modu
Düşük, Orta ve Yüksek olmak üzere ayarlanabilir 3 Farklı Elektroşok Seviyesi
Şarj edilebilir Uzun Ömürlü Batarya
Opsiyonel İnsan Sesli Uyarı Sistemi
Opsiyonel Dataport Veri Bilgi Sistemi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Aralık 2018 Çarşamba 15:38

YORUM YAZ

 • vatandaşvatandaş3 ay önce
  maşallah.İŞ ADAMLARIMIZ OYUNCAK SEKTÖRÜNEDE EL ATSIN HEPSİ ÇİN MALI YERLİ HİÇ DENECEK KADAR AZ
 • SelâmiSelâmi3 ay önce
  "fatoşşşşşşşşş"SAPINA KADARYERLİ, İNANMAZSAN ÜZERİNE OTUR BAK NASIL DA ZEVK ALACAKSIN. MANNYAK, FETTOŞCU MUSUN NESİN. 95'İ YERLİ OLSA YETMİYOR MU? DIŞARDANALMAYA KALKSAK Bİ TON PARA VERCEZ UCUZA MALEDİYORUZ. SENİN GİBİ "YERLİ MALLAR" DA HİÇBİR ŞEYİ BEĞENMEZ NEDENSE...
 • SelâmiSelâmi3 ay önce
  bundan bana da lâzım HEM DE ACİL. NEYSE PARASI VEREK.
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Ali baba ...
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  N. Kandemir Albayraka yalakalik yapcana Dinini ögren ve Vatanina methiye düzde hayrlı bir amelde bulunasın.
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Daha distribütörlükler yok ama 70bin sipariş. Ayrica Çin benzeri silahlarin envai ceşitlerini piyasaya coktan leblebi fiyatina sürüyor. Her ne kadar bu habere tüm inanmadıysamda hayrli ugurlu olsun derim.
 • cccccc3 ay önce
  Palavracı sol kafalar... Hadi işinize...
 • uyan tcuyan tc3 ay önce
  derde adlı yorumcuya ; erdoğanın albayraklarla sıkı fıkı olmasının nedeni , albayraklar oflu olup , erdoğanın ibb de başkan olmasından sonra büyük gelişme gösterdi. albayrakların yağ yakan motorları ölmüş otobüslerini ibb ye kiraya vermesinden sonra aldı başını akbil falan gitti. hiç kimse durduk yerde zengin olmadı. mal varlıklarını araştırsanbu kadar varlıkları nasıl yapmış diye sorgularsan içeri atarlar. kim başa geçtiyse hep anamızı sordular , hiç babamızı soran biri geçtimi tc de başa. bizde hep şeyim hıyardır diyenin peşine tuzluğu alıp koştuk. cahil vede aptallarımız çok. hiç biri yaramaz bunlar hep cep partisidir.
 • sukrusukru3 ay önce
  Yapılan her güzel iş bazılarına çok koyuyor.Yarın birgün milli savaş uçağımız TFX yapıldığında adında x var neresi milli diyecekler.Aslında bu silahın yapıldığına inanmayanlarında tiizinden vuracan bu silahla.
 • derdederde3 ay önce
  erdoğan istanbul büyük şehir belediye başkanı olduğu günden beri albayraklarla sıkı fıkı sonra kızı albayraklara gelin gitti. ihalar albayraklara, silah albayraklara... maşallah albayraklar büyüyor.. sermaya bölünmüyor :)
 • HarunHarun3 ay önce
  Adıda milli olaydı iyiydi
 • HarunHarun3 ay önce
  Adıda milli olaydı iyiydi
 • atalayatalay3 ay önce
  ml mal gevremeyin watozz balıktan elektirkle birleşimli bir espirili şekil olmuş sen yapaydın adını Ahmet osman mustafa koyaydınamk bir kerede bravo demeyi öğrenin ya bunu yapan senin benim evladımya bu vatanın evladı yapsalar bir türlü yapmasalar bir .. yapamıyorlar dersiniz ne hazımsızmüptezelsiniz siz ya ?
 • karamanlıkaramanlı3 ay önce
  ... adlı şu verdiğim linkleri oku, vaadedilen tarihlere bak, bugünün tarihine bak. hangisi yapılmış. www.yeniakit.com.tr/haber/yerli-etcil-tavuk-anadolu-t-353059.htmlwww.yeniakit.com.tr/haber/flas-aciklama-yerli-ve-milli-whatsapp-kurduk-421130.htmlwww.yeniakit.com.tr/haber/afrindeki-tanklari-o-koruyacak-tarih-belli-oldu-428920.htmlwww.yeniakit.com.tr/haber/erdogan-mujdeyi-verdi-altay-ve-atak-421653.html sondaki atak haberinde italyanlardan bantdan atakın imalinde aksama olmayacağı sözü alındığını gör, yerli milli diye nasıl yedirdiklerini gör.
 • AhmetAhmet3 ay önce
  bence silahın hali hazırda üzerinde ingilizce'de elektriksel güç birimi anlamına gelen "watt" yazıyordu. bizim zekiler de sonuna "oz" baskısı vurarak wattoz koymuşlar çakma yerli silahın ismini :) yerseniz artık :)
 • mustafamustafa3 ay önce
  Yinemi KAPORTA budamı milli değil hakim bey. yinemi KAPORTA yaptık vay anası milletim. Bu ülkede artık halkın bile milli olduğundan şüphe duyuyorum. Çakma malları birde utanmadan yabancı isimle milli diye kakalıyorlar ya ne diyeyim peeessss peeeeeeeessssssssssMillet karadenizde evinde bundan daha iyisini yapıyorbe bari onları alın satın üstelik ismide yerli ve milli
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
  neden ismi hep ingilizce bu silahların. neden türk ismi yok. nereden bileceğiz % 100 türk imalatı olduğunu. at at tut nasılsa kimse sorgulayıp test edemez.
 • ADAMSAN ADAMSAN 3 ay önce
  KARAMANLI ŞİMDİ AKİTİN YALAN HABERYAPMADIĞINI TÜM DÜNYA BİLİRBATICI GAZETELERLEN KARIŞTIRMAYALIM BUSİLAHPİYASAYA ÇIKTIĞINDA SEN DE DEREĞİNİ YAPARMISIN PARADAN 6 SIFIRATILIRSA EŞEGİBİ ANIRACAM DİYENİN BİR ÜSTÜNÜ YAPACANMI
 • karamanlıkaramanlı3 ay önce
  yalan haberin kralı, akitci kardeşlerim bu haberleri kendiniz mi araştıryorsunuz, yoksa size birileri bu yalanları duyurmanız için hazır mı veriyor. albayrakların int sayfasına girin yazan aynen şu "Grubumuz Türkiye Devletinin Ulusal savunma endüstrisine katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında Savunma Sanayi üzerine yatırım yapma kararı almış olup; Albayraklar Savunma Teknolojileri Sanayi A.Ş.ni kurmuştur." 2017 de yatırım yapmadan bu silah üzerinde mi çalışmışlar. haberde 4 yıllık çalışmadan bahsediyor, şirket 2017 de yatırım kararı alıyor. ben mi yanlış anlıyorum.
 • yorumcuyorumcu3 ay önce
  "Wattoz" ürün değil marka ismi ise Yerli ve Milliliğe yakışmamış ismi.
 • N. KandemirN. Kandemir3 ay önce
  Helal olsun albayraga, yedigi ekmegin ictigi suyun hakkini fazlasiyla veriyor.
 • mustafamustafa3 ay önce
  çok milli canım isminden belli peki sormak istiyorum. nezamandan beri W harfi türkçe oldu o hayvanınismi VATOZ değilmiydi neyin millisi lan resmen millete çakma yabancı malı kakalıyorsunuz. Allahım sen bu millete akıl fikir ver önüne her milli yazılanı milli diye yiyecek kadar salaklaşmış bu millet. AKİT gazetesi bu haberlerden sonra seninde çakma milli gazete kadar milli olduğun anlaşılıyor
 • hercaihercai3 ay önce
  Ismi TAKUNYA konsaydi iyi olurdu.
 • fatih Özüşenfatih Özüşen3 ay önce
  Milli Silah ama İsmi Mili değil...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mart 2019