• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte Ergenekon'un avukatı karşınızda! Hortumcu Uzan'ın avukatlığını yapıyor

Hortumcu Uzan'ın davasını üstlenen darbeci generallerin avukatı Celal Ülgen, Cem Uzan'ı, "Milli sermaye" ilan etti.

Yeniakit Publisher
2022-01-19 01:37:00 - 2022-01-19 02:02:04
İşte Ergenekon'un avukatı karşınızda! Hortumcu Uzan'ın avukatlığını yapıyor

 Yeniakit.com.tr 

Hortumcu Cem Uzan ile Hakan Uzan, TMSF tarafından el konulan şirketlerini satın 60 firma ve kişiye, Fransa'da 69 milyar euroluk tazminat davası açtı.

Uzanların darbeci generalleri savunan avukatı Celal Ülgen, hortumculara "iş insanı" diyen Oda TV'ye konuştu.

Hortumcuyu 'milli sermaye' ilan etti!

TMSF'nin yönetimine el koyduğu hortumcu Uzanlara ait şirketlerin mallarını satın alan kişilere, "dolandırıcılık ve haksız kazanç elde etme suçlamaları" yöneltiliyor.

Hortumcu Uzanları "milli sermaye" ilan eden darbecilerin avukatı Ülgen, TMSF'nin Uzanların şirketlerine el koymasını, "Milli sermayeye vurulan ilk kelepçe." diyerek yorumladı. Bir dönem darbecileri savunan Ülgen, bugün de hortumcuları şu ifadelerle savundu:

Geldiğimiz aşamada Türkiye'nin 17 Mayıs'a kadar mahkemenin istediği konularda bir yanıt vermesi gerekmektedir. Bu yanıt verilmezse ya da yeterli görülmezse Türkiye açısından tahkim davasından aleyhte bir karar çıkabilir.

Uzanlar davası aslında milli sermayeye vurulan ilk kelepçe ve hoyratça bir mala çökme işlemidir. TMSF'nin uzanlara karşı tavrı ile diğer batık bankalara karşı tavrı farklıdır.

Bugün geldiğimiz aşamada Türkiye'nin 17 Mayıs'a kadar mahkemenin istediği konularda bir yanıt vermesi gerekmektedir. Bu yanıt verilmezse ya da yeterli görülmezse Türkiye açısından tahkim davasından aleyhte bir karar çıkabilir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Erkan Dastan

Arkadaş ne kadar Vatan haini TC kimliğine sahib.Dünyanın hiç bir ülkesinde kendi içinde bu kadar Satılmış yoktur.Cem Uzan ve Ailesinin Buz dağının görünen tek bir parçası Bunun gibi Osmanlı döneminde binlercesi yerleşti veyahut yerleştirildi.Valla Erdoğan’ın işi zor.Demokrasi ile bu ülke pislikten kurtulamaz.

cavit

Şanlı tskya feto ve siyasal islamcıların kurduğu bir kumpası ve hala varmış gibi lanse edip paçavranızda yayınlıyorsunuz allah hertürlü belanızı versin bakalım sizi seçimden sonra kucağında hopladıgınız hırsız ve fetocular kurtarabilecekmi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23