İşte Egemen Bağış'ın yeni görevi

Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

20 Eylül 2019 Cuma 09:25
İşte Egemen Bağış'ın yeni görevi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı merkeze alınırken, bu suretle boşalan Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Egemen Bağış atandı.

İşte yeni atamalar

*Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığına Adil Karaismailoğlu getirildi.

*TCDD Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt görevlerinden alındı.

*TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Uygun atandı.

*TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı'nın ataması yapıldı.

*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak görevden alınırken yerine Yalçın Eyigün atandı.

*Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Adil Karaismailoğlu getirildi.

*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak görevinden alınırken bu suretle boşalan Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğüne Yalçın Eyigün'ün ataması yapıldı.

*Milli Savunma Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Recep Kemal Akyürek,

*Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Müfettişliğine Mehmet Hakan Dursun,

*Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fehmi Rasim Çelik atandı.

*Sağlık Bakanlığında açık bulunan Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcılıklarına Dursun Uyar, Hüseyin İnceöz ve Mehmet Koç'un atamaları yapıldı.

*Sağlık Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe Nihat Sabuncu atanırken,

*Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Rifat Tan Benadam getirildi.

TCDD'de Apaydın ve Kurt görevlerinden alındı

Atama kararları Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt görevlerinden alındı.

*Bu suretle boşalan TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına aynı yer Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Uygun atandı.

*TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Karayolları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kamuran Yazıcı atandı.

*TCDD Genel Müdür Yardımcılığına Öner Özgür atandı.

*Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcılığına ise Yunus Emre Ayözen'in atamaları gerçekleştirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 09:25

YORUM YAZ

 • Ademoğlu Ademoğlu 1 ay önce
  makara diye  dalga geçen şahıstır kendisi. Bu şahıs, Müslüman Türkiye Cumhuriyeti’nin elçisi olmuş, yani bizi temsil edecek miş, yazıklar olsun
 • 17-25 DARBE 17-25 DARBE 1 ay önce
  BELEDİYEDE CHP KADROLAŞIYORMUŞ YA BU NE DE BUYUR
 • DADAŞ KUZEYDADAŞ KUZEY1 ay önce
  AK PARTİ HİÇ İYİ YAPMIYOR KAMU OYUNDA HİÇ SEVİLMEYEN VE AK PARTİ DÜŞÜNCE YAPISINAUYMAYAN BİRİ İÇİNÜMMETİN UMUDU OLAN BİR PARTİYEMESUT YILMAZIN ANAVATANI GİBİMİLLETİN DİLİNE DÜŞÜREN BU TÜR İNSANLARLA SAHİP ÇIKMAMASI LAZIM.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  - (eksi) 2.000.000 oy.
 • Serkan kSerkan k1 ay önce
  Yeni gorevi hayirli olsun
 • mehmet akmehmet ak1 ay önce
  akp ve tayyip hala akıllanmamış.
 • Karaburun Karaburun 1 ay önce
  başka adam bulamadımı?
 • İbrahim İbrahim 1 ay önce
  demekki koca ülkede adam kalmamış büyükelçi olacak ben vallahi artık umudumu yitirdim vah güzel ülkem kimlere kalmış
 • AhlakAhlak1 ay önce
  Vah memleketim vah.
 • SehatSehat1 ay önce
  Ak parti kendi ayağına sıkıyor..
 • Hatice Hatice 1 ay önce
  Gurur duyduk :)
 • BekirBekir1 ay önce
  Hadi yine dört ayak üstüne düstün
 • mehmetmehmet1 ay önce
  maşallah liyakat sistemi tam oturdu. egemen bey elçi olmuş.türkiye başkanlık sistemi ile uçuyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019