• İSTANBUL
  • İMSAK
    00:00
    GÜNEŞ
    00:00
    ÖĞLE
    00:00
    İKİNDİ
    00:00
    AKŞAM
    00:00
    YATSI
    00:00
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

İşte AK Parti’nin ilçe adayları

AK Parti 13 büyükşehirin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti’nin, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Manisa’daki ilçe belediye başkan adayları belirlendi.

Yeniakit Publisher
2014-01-21 19:57:57 - 2014-01-22 09:11:08
İşte AK Parti’nin ilçe adayları
ANKARA - AK Parti’nin, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Manisa ilçe belediye başkan adayları açıklandı. 
             
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, AK Parti Genel Merkez Binasında düzenlenen toplantıda açıkladığı 13 büyükşehire bağlı ilçe belediye başkan adayları şöyle:              

Bursa ilçe belediyebaşkan adayları:              

Büyükorhan: Hasan Taş              
Gemlik: Refik Yılmaz              
Gürsu: Cüneyt Yıldız              
Harmancık: Mustafa Çetinkaya              
İnegöl: Ali Nur Aktaş              
İznik: Osman Sargın              
Karacabey: Ali Özkan              
Keles: Metin Teke              
Kestel: Yener Acar              
Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan              
Mudanya: Arif Bayrak              
Nilüfer: Mustafa Esgin              
Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu              
Orhangazi: Neşet Çağlayan              
Osmangazi: Mustafa Dündar              
Yenişehir: Süleyman Çelik              
Yıldırım: İsmail Hakkı Edebali     
Denizli ilçe belediye     başkan adayları              
Acıpayam: Hulusi Şevkan              
Babadağ: Salim Demirezen              
Baklan: Yusuf Gülsever              
Bekilli: Yaşar Halil Yiğit              
Beyağaç: Mustafa Akçay              
Bozkurt: Ali Kavsara              
Buldan: Ahmet Kırık              
Çal: Osman Saruhan              
Çameli: Cengiz Arslan              
Çardak: Mahmut Öztürk              
Çivril: Gürcan Güven              
Güney: Halil Ayhan              
Honaz: Turgut Devecioğlu              
Kale: Erkan Hayla              
Merkezefendi: Muhammed Subaşıoğlu              
Pamukkale: Hüseyin Gürlesin              
Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş              
Serinhisar: Mehmet Kobaş              
Tavas: Turhan Veli Akyol              
Diyarbakır ilçe belediye     başkan adayları:
Bağlar: Alaattin Parlak              
Bismil: Ali İhsan Merdanoğlu              
Çermik: Mehmet Akdağ              
Çınar: Mehmet Ali Arzu              
Çüngüş: Zübeyir Arslanca              
Dicle: Mehmet Faysal Ensarioğlu              
Eğil: Mehmet Karakaş              
Ergani: Abbas Hüseyinoğlu              
Hani: Mehmet Fatih Kayhan              
Hazro: Faruk İncel              
Kayapınar: Mehmet Zülküf Güneli              
Kocaköy: Mehmet Tahir Kılıç              
Kulp: Abdullah Özgen              
Lice: Mehmet Sait Demir              
Silvan: Garip Gündoğdu              
Sur: Abdurrahman Kurt              
Yenişehir: Sıbgatullah Seydaoğlu     
Erzurum ilçe belediye     başkan adayları              
Aşkale: Enver Başaran              
Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan              
Çat: Melik Yaşar              
Hınıs: Sebahattin Kızıltaş              
Horasan: Abdulhatem Bastem              
İspir: Osman Çakır              
Karaçoban: Sedat Gümüş              
Karayazı: Seyfettin Kırık              
Köprüköy: Osman Belli              
Narman: Yücel Ahmet İşleyen              
Oltu: İbrahim Ziyrek              
Olur: Rüstem Polat              
Palandöken: Orhan Bulutlar              
Pasinler: Ünsal Sertoğlu              
Pazaryolu: Recep Kaplan              
Şenkaya: Görbil Özcan              
Tekman: Müfit Bingöl              
Tortum: Hasan Çakmak              
Uzundere: Muhammet Halis Özsoy              
Yakutiye: Ali Korkut             
Ankara ilçe belediye başkan adayları:             
Akyurt: Gültekin Ayantaş              
Altındağ: Veysel Tiryaki              
Ayaş: Bülent Taşan              
Bala: İbrahim Gürbüz              
Beypazarı: Tuncer Kaplan              
Çamlıdere: Hazım Caner Can              
Çankaya: Barış Aydın              
Çubuk: Tuncay Acehan              
Elmadağ: Gazi Şahin              
Etimesgut: Rıza Gezer              
Evren: Abdülkadir Demirci              
Gölbaşı: Fatih Duruay              
Güdül: Havva Yıldırım              
Haymana: Hacı Aysu              
Kalecik: Filiz Ulusoy              
Kazan: Lokman Ertürk              
Keçören: Mustafa Ak              
Kızılcahamam: Muhittin Güney              
Mamak: Mesut Akgül              
Nallıhan: Mehmet Mete              
Polatlı: Yakup Çelik              
Pursaklar: Selçuk Çetin              
Sincan: Mustafa Tuna              
Şereflikoçhisar:
Ferda Polat              
Yenimahalle:
Adem Ceylan     

İZMİR ilçe belediye başkan adayları:             

Aliağa: İbrahim Ethem Yorulmaz              
Bayındır: Mehmet Kertiş              
Balçova: Hasan Özcan              
Bayraklı: İsmail Sarı              
Bornova: İlhan Kaya              
Bergama: Hasan Şahin              
Buca: Cemil Şeboy              
Çeşme: Mustafa Cenger              
Çiğli: Adnan Yılmaz              
Dikili: Ahmet Dağdelen              
Foça: Salih Emrullah Keleş              
Gaziemir: Kerem Fahri Baykalmış              
Beydağ: Fevzi Kaya              
Karabağlar: Necip Kalkan              
Karaburun: Hüseyin Altın              
Kemalpaşa: Arif Uğurlu              
Kınık: Sadık Doğruer              
Konak: İlknur Denizli (AK Parti İzmir Milletvekili)              
Kiraz: Erol Çomak              
Menderes: Bülent Soylu              
Menemen: Mehmet Kaplangı              
Seferihisar: Hamit Nişancı              
Narlıdere: Erkan Dereli              
Ödemiş: Mahmut Badem              
Selçuk: Zeynel Bakıcı              
Tire: Mehmet Çeltikçioğlu              
Torbalı: Adnan Yaşar Görmez     
Konya ilçe belediye başkan adayları:            
Ahırlı: İsa Akgül              
Akören: Muzaffer Tuzlukçu              
Akşehir: Salih Akkaya              
Altınekin: Ali Poçan              
Beyşehir: Murat Özaltun              
Bozkır: İbrahim Gün              
Cihanbey: Mehmet Kale              
Çeltik: Mehmet Ekizoğlu              
Çumra: Mehmet Oğuz              
Derbent: Hamdi Acar              
Derebucak: Ahmet Kısa              
Doğanhisar: Ömer Kayhan              
Emirgazi: Süleyman Kaygısız              
Ereğli: Özkan Özüven              
Güneysınır: İsmail Özcan              
Hadim: Ahmet Hadimoğlu              
Halkapınar: Mesut Önder              
Hüyük: Mehmet Şahin              
Ilgın: Halil İbrahim Oral              
Kadınhan: Mehmet
Nuri Ödük              
Karapınar: Mehmet Yaka              
Karatay: Mehmet Hançerli              
Kulu: Ahmet Yıldız              
Meram: Fatma Toru              
Sarayönü: Nafiz Solak              
Selçuklu: Uğur İbrahim Altay              
Seydişehir: Mehmet Tutal              
Taşkent: Osman Arı              
Tuzlukçu: Mustafa Sak              
Yalıhüyük: Hasan Koçer              
Yunak: Abdullah Emre Demirhan     

Kocaeli ilçe belediye başkan adayları:        
     

İzmit: Nevzat Doğan              
Derince: Ali Haydar Bulut              
Körfez: İsmail Baran              
Başiskele: Hüseyin Ayaz              
Gebze: Adnan Köşker              
Karamürsel: İsmail Yıldırım              
Gölcük: Mehmet Ellibeş              
Darıca: Şükrü Karabacak              
Kartepe: Hüseyin Üzülmez              
Çayırova: Şevki Demirci              
Dilovası: Ali Toltar              
Kandıra: Ünal Köken     

Gaziantep ilçe belediye başkan adayları:      
       

Araban: Mehmet Özdemir              
Islahiye: Kemal Vural              
Karkamış: Nuh Kocaaslan              
Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan              
Nurdağı: Mehmet Yıldırır              
Oğuzeli: Süleyman Akgün              
Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu              
Şehitkamil: M. Rıdvan
Fadıloğlu              
Yavuzeli: Mustafa
Kemal Sakaroğlu     

Kayseri ilçe belediye başkan adayları              

Akkışla: Ali Ergül              
Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu              
Develi: Mehmet Cabbar              
Felahiye: Vural Coşkun              
Hacılar: Doğar Ekici              
İncesu: Zekeriya Karayol              
Kocasinan: Mustafa Çelik              
Melikgazi: Memduh Büyükkılıç              
Özvatan: Nasip Aksoy              
Pınarbaşı: Yusuf Kemal Altıparmak              
Sarıoğlan: Ali Taştan              
Sarız: Ömer Akpınar              
Talas: Mustafa Palancıoğlu              
Tomarza: Fahrettin Işık              
Yahyalı: Esat Öztürk              
Yeşilhisar: Abdülkadir Akdeniz             

K.Maraş ilçe belediye başkan adayları:           
  

Afşin: Mehmet Fatih Güven              
Andırın: Baki Tezcan              
Çağlayancerit: Üzeyir Kızıleski              
Dulkadiroğlu: Necati Okay              
Ekinözü: Nursi Çeleğen              
Elbistan: Durmuş Küçük              
Göksun: Hüseyin Coşkun Aydın              
Nurhak: Ali Uzun              
Onikişubat: Hanefi Mahçiçek              
Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ              
Türkoğlu: Osman Okumuş     

Eskişehir ilçe belediye başkan adayları             
 

Beylikova: Özkan Alp              
Çifteler: Metin Özen              
Günyüzü: Mehmet
Remzi Arayıt              
Han: Mustafa Pekak              
İnönü: Kadir Bozkurt              
Mahmudiye: Ayşe Güney              
Mihalıççık: İsmail Uysal              
Odunpazarı: Nevzat Önder              
Sarıcakaya: Faruk Güler              
Seyitgazi: Hasan Kalın              
Tepebaşı: Orhan Soydaş         
(Alpu, Mihalgazi, Sivrihisar ilçe belediye başkan adayları daha sonra açıklanacak)     

Malatya ilçe belediye başkan adayları    
          

Akçadağ: Ali Kazgan              
Arapgir: Haluk Cömertoğlu              
Arguvan: Vahap Doğan              
Battalgazi: Selahattin Gürkan              
Darende: Süleyman Eser              
Doğanşehir: Vahap Küçük              
Doğanyol: Recep Gülbey              
Hekimhan: Kemal Deniz              
Kale: Cemal Akdemir              
Kuluncak: Mehmet Boyraz              
Pütürge: Mehmet Polat              
Yazıhan: Nevzat Öztürk              
Yeşilyurt: Hacı Uğur Polat     

Manisa ilçe belediye başkan adayları:

Ahmetli: Ahmet Alhan              
Akhisar: Salih Hızlı             
Alaşehir: Adnan Özdişçi              
Demirci: Selami Selçuk              
Gölmarmara: Kamil Öz              
Gördes: Muhammed Akyol              
Kırkağaç: Yaşar İsmail Gedüz              
Köprübaşı: Zafer Mergen              
Kula: Selim Aşkın              
Salihli: Hüsnü Tuğrul              
Sarıgöl: Ali Aybal              
Saruhanlı: Hüseyin Yaralı              
Selendi: Muhammed Akcan              
Soma: Hasan Ergene              
Şehzadeler: Ömer Faruk Çelik              
Turgutlu: Mustafa
Serhat Orhan              
Yunusemre: Mehmet Çerçi  

“Seçmen listelerini kontrol etmeyi unutmayın”

SAKARYA - Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, muhtarlık bölgesi seçmen listelerinin 23 Ocak’ta askıdan indirileceğini belirterek, “O nedenle işimizi son saate bırakmayalım, mutlaka seçmen listelerini kontrol etmeye gidelim” dedi.   
           
Özünal, muhtarlık bölgesi seçmen listelerinin 23 Ocak Perşembe günü askıdan indirileceğini söyledi. Vatandaşların işleri son güne bırakma gibi bir adetinin olduğuna dikkati çeken Özünal, sıkıntı yaşamamak için bir an evvel muhtarlıklara gidilmesi gerektiğini söyledi.  
            
Özünal, seçmen listelerinin son halinin daha sonra tekrar asılacağını dile getirerek, “Başka bir mahalleden başka bir mahalleye yeni kayıt yaptıranlar isimlerini tekrar tekrar kontrol edecek. Eğer isimleri yoksa yapacak bir şey kalmıyor. O nedenle işimizi son saate bırakmayalım. 23 Ocak, listelerin son günü, mutlaka seçmen listelerini kontrol etmeye gidelim” ifadesini kullandı.   
      
KURA PAZARTESİ

Öte yandan, siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesiyle ilgili kura 27 Ocak Pazartesi günü çekilecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı