• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul'da "ajan" avı! Bakın hangi ülkenin casusları çıktılar

Türkiye'deki Çeçen muhaliflere yönelik silahlı eylem hazırlığında oldukları ve casusluk yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4'ü Rus 6 şüpheli "siyasi ve askeri casusluk" suçundan tutuklandı.

Yeniakit Publisher
2021-10-21 07:52:00 -
İstanbul'da "ajan" avı! Bakın hangi ülkenin casusları çıktılar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının, "siyasal veya askeri casusluk" suçuna yönelik yürüttüğü bir soruşturma kapsamında, 8 Ekim'de İstanbul merkezli, Antalya koordineli bir operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon için gece yarısı düğmeye basıldı

Gece saat 03.00 sıralarında yapılan operasyon sonucu, Türkiye'de bulunan muhalif Çeçen şahıslara yönelik eylem arayışında oldukları öne sürülen Rusya Federasyonu uyruklu Abdula Abdulaev, Ravshan Akhmedov, Bislan Rasaev ve Aslanbek Abdulmuslimov, Ukrayna uyruklu Ihor Yefrim ile Özbekistan uyruklu Amir Yusupov isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

6 şüpheli casusluktan tutuklandı

Emniyet müdürlüğü ekiplerince düzenlenen tahkikat sonucu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen ve ifadeleri alınan şüpheliler, TCK'nın 328. maddesinde düzenlenen ve 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası öngörülen "siyasi ve askeri casusluk" suçundan tutuklamaları talebiyle nöbetçi İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelileri sorgulayan nöbetçi hakimlik, yabancı uyruklu 6 şüphelinin de aynı suçtan tutuklanmasına hükmetti. Tutuklanan şüphelilerin Maltepe Ceza İnfaz Kurumuna götürüldüğü öğrenildi.

Çeçen muhalifler hedefteydi

Edinilen bilgiye göre, şüphelilerin, Türkiye'deki Çeçen muhalif kişilere yönelik silahlı eylem hazırlığında oldukları ve bu yönde silah temin edip planlamaya giriştikleri öne sürülüyor. Şüphelilerin, bu eylemleriyle uluslararası casusluk faaliyetleri içerisinde olabileceklerinin değerlendirildiği de kaydediliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Arif öztürk

Demekki neymiş , ümmet , ümmet diyerek her gelene sahip çıkmak ülkemizin beka sorununda en tehlikeli düşünceymiş. Böylesine satılmış bir toplumu biz niye koruyalım. Aynı satılmışlardan bizim ülkemiz vatandaşlarındanda çok var , bize kimse destek olmuyor. TÜRKİYE de ümmet diye ülkemize alınan belkide yüzbinlerce , terörist ajan ne ararsan var
 • Yanıtla

Türkiyem

Ajanslara karşi halkı uyarmak lazim halk devletine karşi olan sorumluluğu icabı ajanslara karşi devletine gönüllü yardim edsin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23