İstanbul Valisi duyurdu! Yüzde 30 azaldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yılın ilk dört ayındaki evden hırsızlık olaylarının polis sorumluluk bölgesinde yüzde 30, jandarma sorumluluk bölgesinde yüzde 14 azaldığını söyledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:36
İstanbul Valisi duyurdu! Yüzde 30 azaldı

Vali Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İlimizde yapılan başarılı operasyon ve denetimler sonucunda, 2019 yılının ilk 4 ayında yaşanan 'evden hırsızlık' olayları, 2018 yılının ilk 4 ayına kıyasla polis sorumluluk bölgesinde yüzde 30, jandarma sorumluluk bölgesinde yüzde 14 azaldı." ifadelerini kullandı.

Söz konusu verilere göre, polis sorumluluk bölgesinde geçen yılın ilk 4 ayında 7 bin 420 evden hırsızlık olayı yaşanırken, bu yılın aynı döneminde 5 bin 143 olay yaşandı.

Jandarma sorumluluk bölgesinde de geçen yılın ilk 4 ayında 68 olay yaşanırken bu yılın ilk 4 ayında 58 evden hırsızlık olayı meydana geldi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:36

YORUM YAZ

  • Ahmet TanerAhmet Taner29 gün önce
    Vali Bey hırsızlık konusunda, daha Önce Suleyman Soylu Beyde aynı iddiada bulundu. Azalan bir şey yok, polise gidip şikayet edince, hiçbir sonuç çıkmıyor. Polis mevcut iş yükünün altında şikayeti ciddiye alıp takip yapmıyor. Hala Yakupluda kamyonetin arkasına çok büyük, yerde sürünen çuval koyarak plakası kapalı, hurdacı görünümlü hırsızlar cirit atıyor. Ne zaman ki, yanlışlıkla meşhur birinin malını çaldılar o zaman yakalanıyorlar. Yoksa halk bu şerefsiz hırsızlarla kaderine terk edilmiş, bunlara hergun azçok mal çalarak geçinip gidiyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019