• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul Sözleşmesi'ne tepki yağıyor! "Bu ülke fiilen işgal edilemedi, zihnen işgal ediliyor"

Yeniakit Publisher
2019-07-08 01:38:00 -
İstanbul Sözleşmesi'ne tepki yağıyor! "Bu ülke fiilen işgal edilemedi, zihnen işgal ediliyor"

Vatandaşı isyan ettiren ''İstanbul Sözleşmesi'' ile ilgili skandallar silsilesi bitmek bilmiyor... Gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalara rağmen İstanbul Sözleşmesi'nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu ile Feminist derneklerin buluştuğu toplantısı büyük tepki çekti.

''İstanbul Sözleşmesi'nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu'', İstanbul Sözleşmesi'nin daha etkin uygulanması için Feminist derneklerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği gibi projelere ilişkin, ''İstanbul Sözleşmesi nas değildir, fesh edilebilir'' açıklamasına rağmen yapılan organizasyon kamuoyunda büyük tepki çekti.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Şeytan, işbirlikçileri ile birlikte fazla mesai yapıyor"

''Aileyi parçalama sözleşmesi'' olarak bilinen İstanbul Sözleşmesi'nin ''Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu''na katılan isimlere değinen yazar Abdurrahman Dilipak, ''Türk Kadınlar Birliği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Kadın Dayanışma Vakfı VE KADEM’in de TBMM’deki komisyon toplantısında yer aldığını görüyoruz. Görünen o ki, bugünlerde Şeytan, tüm dünyada işbirlikçileri ile birlikte fazla mesai yapıyor. Seçim sonuçlarının bu şekilde sonuçlanmasında Kadın politikalarının aile üzerindeki tahribatının ve bu tahribata sebep olan süreçte, sözleşmeye dayalı eylem ve söylemlerin rolü büyüktür'' şeklinde konuştu. 

"Toplumsal sorunların çözümü yolunda adımlar atılmalı"

Süresiz nafaka ve erken evlilik mağdurlarının çığlıklarına kulak tıkandığına işaret eden Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle tamamladı:

''İstanbul Sözleşmesi ve 6284’ün mağdur ettiği insanlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir yandan süresiz nafaka mağdurları, diğer yandan erken evlilik mağdurları sorunlarına çözüm beklerken İstanbul Sözleşmesi'nin etkinliğinin artırılmasını ilişkin toplantılar yapılması kamuoyundaki tepkileri daha da artırıyor. Toplumsal sorunların çözümü yolunda adımlar atılmalı. Şeytan şeytanlığını yapacak, şeytana karşı olanlar da Hak bildikleri yolda yürümeye devam edecekler. Ve herkes yapıp yapmadığı ile, ya kendi cennetine sırtında tuğla taşıyacak, ya da kendi cehennemine odun taşıyacak. Nefislerimize taht kurmuş oturan Şeytanların varlığı günah işlememizin gerekçesi, bahanesi olamaz. Necip Fazıl Kısakürek'in dediği gibi 'Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın.'' 

Yusuf Kaplan'dan sert tepki

''Aileyi parçalama sözleşmesi'' olarak bilinen İstanbul Sözleşmesi'ne Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan da sert tepki geldi. Sosyal medyadan konuyla ilgili mesajlar veren Kaplan, durumun ciddiyeti ile ilgili çok net mesajlar paylaşarak uyarıda bulundu. 

Yusuf Kaplan, "Cinsiyet eşitliği gibi Soros projeleriyle aileyi çökerten Millî Eğitim, Aile Bakanlığı ve KADEM projeleri derhal durdurulmalıdır!" ifadelerini kullandı.

İşte Kaplan'ın sosyal medyadan yaptığı o açıklamalar; 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah Saylak

Akp iyice ..dan çıktı..

hasan

Allah ailleyi bozanların planlarını başlarına yıksın. Hem güya muhafazakar geçinen parti eliyle. Yazıklar olsun. Böyle giderseniz sonraki seçimde bu oyları da ararsınız. Gerçi millet bu yalancılara oy verdiğine göre .... En büyük hesap ahirette. Bozguncular için yaşasın cehennem
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23