İstanbul Havalimanı güzergahı kısalttı! Yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte uçuş güzergahlarının yüzde 8 kısaldığını belirterek, ortalama yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlandığını söyledi.

16 Ağustos 2019 Cuma 11:56
İstanbul Havalimanı güzergahı kısalttı! Yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yaklaşık 1 milyon kilometrelik Türkiye hava sahasını yöneten DHMİ'nin, emniyetli hava trafik kontrol hizmetini "yakıt tasarrufu" ile bir araya getirmeyi başardığını bildirdi.

"Yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor"

İstanbul hava sahasının, yenilenen uçuş güzergahlarıyla havacılığı dünyada ilk sıralara taşıyan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere bölgedeki tüm havalimanlarına ve transit uçuşlara başarıyla hizmet verdiğine dikkati çeken Keskin, şunları kaydetti:

"Marmara Bölgesi'nde yapılan yeni düzenlemeler sonucunda, İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla uçuş güzergahları geçmişe göre yüzde 8 kısaldı. Bu sayede, sadece İstanbul Havalimanı'nın uçuş sürelerinde her gün ortalama bin 300 dakikalık azalmayla yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlanıyor."

Bu neticelerin kendilerini gururlandırdığını vurgulayan Keskin, mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Keskin, Kurban Bayramı'nda havalimanlarında yaşanan hareketliliği de anımsatarak, "Kurban Bayramı'nda vatandaşlarımıza rahat ve güvenli yolculuk imkanı sunmak için havalimanlarında özveriyle görev yapan mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 11:56

YORUM YAZ

 • abdrhmnabdrhmn6 gün önce
  yetkililere sesleniyoruz çok rahatsız olduk. yalnız güzergah kısaldı fakat gece ve sabah uçak seslerinden (çok alçaktan uçuyorlar fatih bölgesi) sanki bombardıman uçakları gelmiş yada uçak düşüyormuş gibi his verip uykumuzdan uyandırıp günümüzü zehir ediyorlar. bu duruma ivedilikle bir çare bulunması gerekir.
 • bozerenbozeren6 gün önce
  yeni havaalanının daha başka ne kerametleri varmış, anlatın anlatın biz de dinleyelim.
 • pilotpilot6 gün önce
  kimi kandırdığınızı zannediyorsunuz ben pilotum ve bu söylediğiniz şeyin mümkün olmadığını biliyorum ancak siz utanmadan bu yalanı yazıp insanları aldatmaya çalışıyorsunuz.
 • Oumar_FDOumar_FD6 gün önce
  Havaalanına giden araçlar su yakıyor zaten! Işınlanma teknolojisi ile İstanbul'un bir ucuna gitmekte hiç zor değil! Şak diye hava alanına ışınlanıyoruz! Bravo Yeni akit, tamam yandaşsın ama bu kadar da aklınızı kiraya vermeyin bari!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019