İsrail'in F-35 tehdidine sert cevap! "Onları pişman edeceğiz"

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun "F-35 savaş uçaklarının İran ve Suriye dahil Ortadoğu'da her yere ulaşabileceği" açıklamasının ardından İran, İsrail'in tehdidine "Pişman ederiz" cevabı verdi.

12 Temmuz 2019 Cuma 14:44
İsrail'in F-35 tehdidine sert cevap! "Onları pişman edeceğiz"

Amerikan insansız hava aracı düşüren ve ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın saldırı emriyle harekete geçen İran, İsrail'in yeni tehdidine "Pişman ederiz" cevabını verdi.

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun 'F-35 savaş uçaklarının İran ve Suriye dahil Ortadoğu'da her yere ulaşabileceği' açıklamasının, BM Antlaşması’nın 4. paragrafının 2. maddesinin net ihlali olduğuna dikkat çekti. Sözkonusu madde BM üyelerinin birbirine karşı tehdit ve güç kullanmamasını talep ediyor.

İran Dışişleri Bakanlığı'nı da BM Güvenlik Konseyi nezdinde girişimde bulunmaya çağıran Savunma Bakanı, diğer yandan İran'ın İslami öğreti, ülkenin savunma stratejileri ve BM Antlaşması’nın 51. maddesi temelinde kendini savunmaya dair meşru hakkını mahfuz tuttuğunu belirtti.

"Düşman sert ve somut tepkimizle karşı karşıya kalacaktır"

İran Silahlı Kuvvetleri'nin her türlü saldırıya kararlı ve ağır şekilde yanıt vermeye tümüyle hazırlıklı olduğunu belirten Hatemi, "İran İslam Cumhuriyeti'nin hava sahası ile toprak bütünlüğünü ihlal etmek isteyen her seviyedeki herhangi bir düşman sert ve somut tepkimizle karşı karşıya kalacaktır" diyerek ekledi:

"Onları pişman edeceğiz."

İran hazır

Bu hafta İsrail'in Nevatim Hava Üssü'nü ziyaret edip F-35 Adir savaş uçağının önünde konuşan Netanyahu, "İran bu uçakların İran ve elbette Suriye dahil Ortadoğu'nun her yerine ulaşabildiğini hatırlamalı" demişti.

Ardından İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammad Hüseyin Bakıri, yabancı tehditlere karşılık verecek her türlü askeri hazırlılık içinde olduklarını, ülke güvenliğini tehdit eden her hamleye ezici karşılık vereceklerini söylemişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 14:44

YORUM YAZ

 • Mehmet aru Mehmet aru 6 gün önce
  Yalanci Iran, israil den besleniyor rejimini onunla ayakta tutuyorve beceriksizligini onunla ört pas ediyor onunla iş tutuyor .
 • YeterYeter6 gün önce
  Iran israili yok etse degorsek aynı muhabbet sıktı
 • Vatan severVatan sever6 gün önce
  At yalanını demişler iran tam münafık devlet ümmetin başına bela şimdiye kadar ısırmadı israili şimdimi isıracak hadi ordan bi kapışında görsek it iti ısırmaz
 • Mecit kervancı Mecit kervancı 6 gün önce
  Ha iran ha israil aynı ikiside müslüman düşmanı bunlar üstten birbirine havlarlar ama.masa altındansa el sıkarlar bunlar gizli dostturlar iran müslüman olsa katıl Esasa destek vermez
 • Akisarlı muratAkisarlı murat6 gün önce
  Şu İsrail'in güvencesi sadece f35 uçağı mı İsrail malı olan ürünleri sokmayın ülkeye bakalım f35 ler kurtarçakmı onları
 • UclerUcler6 gün önce
  Israil Iran savisinda Ben Iran gidib isrsil amarika be NATO ya karsisavasacagimIsrail madalyalilar hazir olsunlar
 • orhanorhan6 gün önce
  cumhuriyet kuruldu kurulalı amerika müttefik ayrupaya girmek için çırpınan ülke türkiye.birde amerikaya kafa tutan ülke iran,hangi ülke müslümanlığın yapacağı işleri daha iyi yapıyor?ey türk halkı düşünün karar verin,sünni türkiyemi yoksa beğenmediğimiz şia iranmı? karar sizin...
 • Mustafa DOĞANMustafa DOĞAN6 gün önce
  ne iran israili ne israil iranı nede amerika iranı vurmazzzz....
 • ÖF KELİÖF KELİ6 gün önce
  HAVLAYAN KÖPEK ISIRMAZMIŞ. SURİYE'DE DEFALARCA ASKERLERİNİZ VURULDU. SÜNNİ HALKA SIKTIĞINIZ KURŞUNLARDAN BİRİNİ DE ONLARA SIKSAYDINIZ YA...
 • ataata6 gün önce
  ziyoncular bu sizin zannettiğiniz topraklar mezarınız mı acaba?????
 • orak çekiçorak çekiç6 gün önce
  acaba?
 • MilletMillet6 gün önce
  YAHU BU İRANLA İSRAİLİN DALAŞI TAM BİR İT DALAŞI, TAM BİR KAYIKÇI KAVGASI .HALBUKİ BU İKİ DEVLET BİRBİRLERİNİN DÜŞMANLIĞINA O KADAR MUHTAÇ Kİ
 • VeliVeli6 gün önce
  Tarih boyunca kimi pişman ettinde israili ve abdyi pişman edeceen mezhepsiz ehli sünnet düşmanı şerefsiz İran bu emperyalist lerle danışıklı dövüş yapıp arkadan bunlarla iş çevirdiğini bilmeyen mi var ey yavuz sultan selim kabrin nur olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019