• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katil İsrail durmuyor, askeri kanadına ilginç hamle: Hem dikey kalkan İHA hem füze, ROC-X’i tanıttı

Yeniakit Publisher
2024-05-20 18:58:00 - 2024-05-21 01:48:34
Katil İsrail durmuyor, askeri kanadına ilginç hamle: Hem dikey kalkan İHA hem füze, ROC-X’i tanıttı

İsrail Havacılık Endüstrisi (IAI-Israel Aerospace Industries) tek er tarafından elle atılıp uçuş yapabilen, gerektiğinde de dikey iniş özelliğine sahip hassas vuruş füzesi ROC-X’i tanıttı.

 Katil İsrail hükümeti ve Katil İsrail'in en büyük havacılık ve uzay üreticisi durmuyor!  7 Ekim tarihinden itibaren Gazze'yi abluka altına alarak kadın çocuk dinlemeden katliam gerçekleştiren İsrail'de Gazze krizi büyüyor... Bu kez İsrail'in ABD Ordusu’na füze satabilmek için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Ön cephede kullanılan ve toplam ağırlığı 7,2 kilogram ağırlığında olan İHA sistemi, yaklaşık bir metre uzunluğunda.

1500 feet irtifaya çıkabiliyor

Atıldıktan sonra uçuşuna başlayan sistem, saatte 288 kilometre sürate çıkabilmekte. İHA’nın seyir irtifası ise 1500 feet yani yerden yaklaşık 500 metre.

Havada dolanan özelliğe sahip olan ROC-X aynı zamanda bir helikopter gibi ‘hover’ hareketi yapabiliyor. Yani istenen nokta üzerinde bekleme gerçekleştiriyor. Kamerasından aldığı bilgileri yer merkezine aktaran sistem aynı zamanda keşif amaçlı da kullanılabiliyor.

Özel kuvvetler tarafından hafif taşınabilir özelliği ile kullanıma sahip olan ROC-X’ten 4 kişilik bir tim 6 adet taşıyabilmekte. Kurulumu ise sistem başına ortalama 2 ila 4 dakika sürüyor.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Görev iptali

ROC-X’in bir başka özelliği de görevin iptal edilmesi durumunda tekrar istenilen noktaya çağıralarak uçuş yapması.

tolgaozbek'e göre: IAI halen sistemi ABD Ordusu’na satabilmek üzere çalışmalar yapıyor. Özellikle sızma operasyonu yapan küçük taktik timlerin organik hassas saldırı ölümcüllüğünü ve hayatta kalabilirliğini artırmak amacıyla, ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı Düzensiz Savaş Teknik Destek Müdürlüğü ile sistemin daha da geliştirilmesi için ön anlaşma imzaladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Birol

Başlık atmasını bile beceremeyen bir haber kanalısınız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23