İsmet Özel’e dair harika bir kitap

İsmet Özel Türk şiirinin ve düşünce hayatının zirve isimlerinden. Fikirleri, hayatı ve kişiliği üzerine onlarca eser yazıldı.

23 Temmuz 2019 Salı 23:02
İsmet Özel’e dair harika bir kitap

Reşit Güngör Kalkan’ın, Okur Kitaplığı’ndan çıkan, ‘Ben İsmet Özel Şair… Bir Portre Denemesi’ isimli eser uzun soluklu bir emeğin tezahürü olarak inkişaf etmiş. Büyük mütefekkiri çocukluk yıllarından itibaren ele alan yazarımız, Özel’in fikirsel dünyasını teşekkül ettiren olaylara dikkat çekmeyi de unutmamış. Şairin, düşün dünyasına yoğunlaşan Kalkan, magazinel bilgiden ziyade keskin değer yargıları olan bir yazarın dünyasının dehlizlerine ışık tutmuş. Özel’i ve fikirlerini merak edenlerin mutlaka ama mutlaka edinmesi gereken bir eser.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Temmuz 2019 Salı 23:02

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ağustos 2019