• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İsmail Demir'den ambargo ve yaptırım cevabı: O ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yaptırım ve ambargolarla ilgili açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2021-04-13 23:51:00 -
İsmail Demir'den ambargo ve yaptırım cevabı: O ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Kanada, Türkiye'ye yönelik olarak SİHA parçalarının dondurulan ihracat izinlerini tamamen iptal etti" haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

"Yaptırımlara ve ambargolara gülüp geçiyoruz"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demir, ''Bize uygulanan yaptırımlara ve ambargolara gülüp geçiyoruz. Buna en iyi örneklerden birisi de Aselsan tarafından üretimini başlattığımız İHA kamerası CATS. Bu konuda hiçbir ülkeye bağlılığımız kalmamıştır.'' ifadelerini kullandı.

"O ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz"

Hiç kimsenin Türkiye'yi hedefinden döndüremeyeceğini belirtyen Demir, ''Bu durum bize ve milletimize bir kez daha gösterdi ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan liderliğinde güçlü şekilde yoluna devam eden Savunma Sanayiimiz, uluslararası aktörlerin tutarsız uygulamalarıyla mücadelesine devam edecektir. Bu ambargolarla neye ihtiyacımız olduğunu, hangi ürünü millileştirmemiz gerektiğini daha iyi görüyor ve çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu açıdan o ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz. Hiç kimse bizi Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefimizden döndüremeyecektir.'' ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

murat yılgınç

hepimize küpe olsun TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK UTANMADAN HALA KONUŞAN KANADA DENEN HÖDÜK DEVLETLE .
 • Yanıtla

Davut Yavuz

İşte bu! Biz bu filmi 1974'te de gördük. Dirayetli insanlara yapılan baskı , onları ancak güçlendirmeye yarar. Elhamdulillah inanmış sağlam kadrolarımız var ve hiçbir engel tanımıyorlar. Bizler güçlendikçe aslında tüm dünya ezilenlerinin gücü artıyor. Zalimler artık onları istediği gibi ezemiyor. Çünkü biz hakkın ve mazlumun yanındayız. Bizler güçlendikçe de o zalimlerin zorba ellerini tutuyoruz, bağlıyoruz ki artık zulmünü durdursun diye. Nice güzel yarınlara
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23