"İşgalcilere birlikte karşı duralım"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ortadoğu’daki problemlerin bölge ülkelerinden değil yabancılardan kaynaklandığına dikkat çekerek, Ortadoğu ülkelerini siyonizmden kaçınmaları çağrısında bulundu.

18 Nisan 2019 Perşembe 14:05
"İşgalcilere birlikte karşı duralım"

Münübe Yılmaz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani her yil duzenlenen Ordu Günü programında yaptığı konuşmada, Ortadoğu’daki problemlerin bölge ülkelerinden değil yabancılardan kaynaklandığına dikkat çekerek, Ortadoğu ülkelerine siyonizmden kaçınmaları çağrısında bulundu. Filistin’in tarihi hakkını yeniden aramak için İslam ülkelerine seslenen Ruhani, “Ortadoğu ülkeleri olarak elimizde bulunan silahların tehdit amaçlı değil savunma amaçlı olduğunu dünyaya göstermemiz gerekiyor” dedi. “ Ortadoğu’da farklı milletler yüzyıllarca hiç bir anlaşmazlık olmadan barış içerisinde yaşadılar. Problem yabancılar buraya geldiğinde başladı” ifadelerinde bulunan Ruhani, Ortadoğu ülkelerini işgalci ve baskıcı ülkelere karşı beraber mücadele etmeye davet etti. İran’ın hiçbir bölge ülkesine ve menfaatine karşı olmadığını vurgulayan Ruhani,” Biz baskıcı ve işgalcilere karşıyız. Sahip olduğumuz güç, tüm Ortadoğu’nun gücüdür. Bu gücü yaşadığımız problemlerin temelini oluşturan Siyonizm ve ABD’ye karşı kullanmalıyız” dedi. Ruhani Ortadoğu ülkelerini, 70 yıldır işgallerine devam eden İsrail’e karşı durup, Filistiin’in haklarını yeniden belirlemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 14:05

YORUM YAZ

  • esrarlıvuslatesrarlıvuslat1 ay önce
    Sen Suriye'de binlerce milisinle çoluk çocuk katletip, Suriye'yi işgal edip sonrada işgalcilere karşı birlikte karşı duralım diyorsun, yuh senin gibi münafığa. Suriye'den defol, başkada kuru kabadayılık yapma.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019