İran'dan ABD'ye tepki: Bölgeyi 'barut deposu' haline getirdi

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin bölgeye ihtiyacın çok üzerinde silah satarak, bölgeyi adeta ‘barut deposu’ haline getirmekle suçladı.

08 Aralık 2018 Cumartesi 23:49
İran'dan ABD'ye tepki: Bölgeyi 'barut deposu' haline getirdi

Türkiye'nin de katıldığı Tahran'daki ‘Terörizmle Mücadele ve Bölgesel İşbirliğinin Geliştirilmesi' konulu konferans sırasında basın mensuplarına konuşan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "ABD tarafından bölgemize satılan silahların miktarı inanılmaz ve bölgedeki ihtiyaçların çok ötesindedir. Bu da Amerikalıların bölgemizde çok tehlikeli bir politika izlediği gösteriyor" dedi.

Zarif, sözlerini şöyle sürdürdü: "ABD'nin bu politikası bölgemizi çok gelişmiş ve yıkıcı silahların deposu haline getirmiş durumdadır. Ne yazık ki bu tutum bölge barış ve güvenliğine hiç yardımcı olmuyor".

Çinli Huwae'nin patronunun kızı ve CFO'su Meng Wanzhou'nun gözaltına alınmasına değinen Zarif, "Bu ABD'nin gücünden ziyade çaresizliğini gösteriyor" dedi.

 

Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 23:49

YORUM YAZ

 • Siz getirmediniz miSiz getirmediniz mi6 gün önce
  Siz ortadoğuyu fitnelerinizle kan gölüne çevirmediniz mi
 • halil45halil456 gün önce
  adam cok hakli, 2019 da savar var
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 6 gün önce
  Allah belanizi birbirinizden versin,ortadoguda mahvetmedik müslüman aile birakmadiniz
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş6 gün önce
  zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri pi.leridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge pi. abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018