Instagram'dan mesajlaşma uygulamasını kapatma kararı

Instagram, 'Direct from Instagram' adlı mesajlaşma uygulamasını önümüzdeki ay tamamen kapatma kararı aldı.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:31
Instagram'dan mesajlaşma uygulamasını kapatma kararı

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, uygulamanın içinde bulunan mesajlar bölümünden ayrı olarak 'Direct from Instagram' adında bir uygulama yayınlamıştı.

Uygulamayı yayınladıktan sonra pek de umduğunu bulamayan şirket, söz konusu mesajlaşma uygulamasını kapatma kararı aldı. Kullanıcıların Direct from Instagram uygulamasında bulunan mesajları da Instagram uygulamasının içine taşınacak.

Uygulama tamamen kaldırılacak

Gelecek aydan itibaren uygulamaya olan desteğini sonlandırma kararı alan şirket, iOS ve Android'deki Direct from Instagram uygulamasını da mağazalardan kaldıracak. Uygulamaya giren kullanıcıların karşısına 'Direct Uygulaması Kullanımdan Kaldırılıyor' başlıklı aşağıdaki uyarı mesajı çıkıyor.

Instagram'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmese de bu kararın uygulamaya olan düşük ilgi nedeniyle alındığı söyleniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 14:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Haziran 2019