• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İngiltere'de skandal rapor ortaya çıktı! Öğrenci vizesi ile gelip kayboluyorlar

İngiltere'de yayımlanan rapora göre; öğrenci vizesi ile ülkeye getirilen kişilerin pasaportlarına el konularak zorla çalıştırıldıkları tespit edildi. Skandal raporun ardından üniversiteler insan kaçakçılığı konusunda alarma geçmeye çağrıldı.

Yeniakit Publisher
2022-07-03 16:28:00 -
İngiltere'de skandal rapor ortaya çıktı! Öğrenci vizesi ile gelip kayboluyorlar

İngiltere'ye öğrenci vizesi ile getirilen kişilerin kaybolması ve yüzlerce kilometre uzakta kötü koşullarda çalıştıkları tespit edildikten sonra üniversiteler insan kaçakçılığı konusunda alarma geçmeye çağrıldı. Yayımlanan bir raporda, öğrenci vizelerinin insan ticaretini kolaylaştırmak için kullanıldığı ve bu konuda dikkatli olunması gerektiği söylendi.

İngiltere'de emek sömürüsü için önde gelen istihbarat kurumu Gangmasters and Labor Abuse Authority tarafından yayımlanan bir rapora göre, Greenwich, Chester ve Teesside üniversitelerindeki Hintli öğrenciler İngiltere'ye geldikten kısa bir süre sonra derslere katılmayı bıraktılar.

Pasaportlarına el konulup zorla çalıştırılıyorlar

Yapılan başka bir araştırmaya göre İngiltere'ye gelen öğrencilerin pasaportlarına el konulduğu tespit edildi. Hindistan'dan gelen ve çok az İngilizce konuştuğu bildirilen öğrencilerin, 24 saatlik vardiyalarda ara vermeden çalışmaya zorlandıkları ve yemek yiyemedikleri iddia edildi.

İngiltere'de işgücü kıtlığı

Londra merkezli bir yardım kuruluşu Focus on Labor Exploitation'da araştırma müdürü olan Meri Ahlberg, öğrenci vizesi alan kişilerin kötüye kullanılmasının İngiltere'de işgücü kıtlığı nedeniyle büyüyen bir endişe olduğunu söyledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Talip Agbi

Bizim Ülkede cok Bilmis, cok bati hevesli genclerimiz var, onlarida gönderelim'de neymis Bati Manyagi olmak ögrensinler'ki akli baslarina gelince Türkiye'nin kiymetini daha iyi ögrenirler sanirim.

Doğruya Doğru

İngiltere nin bu konuda sicili zaten bozuk Sanayi devriminde de çocuk işçileri boğaz tokluğuna çalıştırdılar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23