• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İngiliz profesör, İslam’la şereflendi

Hristiyan inancıyla yaşarken, İslam ile şereflenen Prof. Dr. Paul Silva, Yeni Akit’e yaptığı açıklamada, “Müslüman adını taşımayı değil, İslam’ı yaşayan bir Müslüman olmayı istiyorum” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-04 09:42:00 - 2020-01-04 09:43:13
İngiliz profesör, İslam’la şereflendi

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Hristiyan inancı ile yaşarken İslam’la şereflenen İngiliz profesör Paul Silva; yaşadığı heyecanı, dinimiz İslam’dan nasıl etkilendiğini ve Müslümanlığa bakışını Yeni Akit’e anlattı. Kendisini en çok etkileyen şeyin ezan-ı şerifin sesi olduğunu belirten Nişantaşı Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Paul Ade Silva, “Ailemde Hıristiyan ve Musevi olmak üzere 2 ana din vardı. Ben bu dinlerin içinde büyüdüm. Yakın çevremin ise büyük bir bölümü Hırıstiyandı. İslam dinini ergenlik yaşlarımda Türk arkadaşlarımın vesilesi ile tanıdım. İslam’ı uzun uzun araştırdıktan sonra 2018 yılında Müslüman oldum. Zaten Allah’ın birliğine inancım vardı. Oruç tutmanın, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmanın, dua etmenin önemli olduğunu biliyordum. Mekke’ye gitmek ise istediğim en önemli şeylerden birisi. Sonradan şunu farkettim ki İslam’ın 4 şartını yerine getirmeden Hac’ca gidebilmek imkansız duruyor. Sadece isim olarak değil ibadetlerimle de Müslüman olmaya karar verdim.” dedi.

"Geçen ay gittiğim müftülükte Ali Hoca eşliğinde yeniden şehadet getirerek Müslümanlığımın şartlarını da yapmaya başladım. 2018 yılından beri amacım sadece Müslüman adını taşımak değil, İslam’ı yaşayan bir Müslüman olmaktı. Çok şükür bu da bana nasip oldu.

Prof. Dr. Paul Ade Silva kimdir?

Lisans ve yüksek lisans eğitimimi Londra’da tamamlayan Prof. Silva, uzun yıllar İngiltere’de İngiliz Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı. Şu anda Nişantaşı Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Prof. Silva evli ve iki çocuk babası.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

jh

işte bu afrika kökenlileri zamanında abd varupaya götürdüler müslüman olmalarına engel oldular yoksa çoktan iranın islamı yaymasında bunların hepsi çoktan müslüman olmuştu
 • Yanıtla

ali

müslüman olmak insanın kökeni ile olmuyor,hidayeti(doğru yolu) istemekle ve Allah ın hidayete sevketmesiyle oluyor.Din ,renk,dil,ırkın bir önemi yok..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23