İnce'nin sözlerine tepki yağdı!

CHP’nin zoraki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin katıldığı canlı yayın programında, “Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek” sözleriyle Erdoğan’ı tehdit etmesi siyasetin gündemine bomba gibi düştü. Vesayetçi ve darbeci bir zihniyetin adayı İnce’nin küstah sözlerine siyasetçilerden ve STK temsilcilerinden sert tepki geldi.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:45
İnce'nin sözlerine tepki yağdı!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP tarafından aday gösterilen Muharrem İnce’nin “Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek” sözlerini sarf etmesi büyük tepki topladı...

ABA ALTINDAN SOPA

AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca: “Bu söze iki türlü bakmak lazım. ‘Özal nasıl gittiyse’ sözlerini sarf eden İnce, Özal’ın ölümü ile ilgili bilgi sahibi olduğunu anlıyorum. Bunu açıklaması lazım. İkinci olarak da aba altından sopa gösteriyor. Bu kabul edilemez. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımız olsun AK Partililer olsun bu tarz tehditlere aldırmadık. Milletimiz gerekli cevabı verecektir.”

İNCE’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan: “Seçim çalışmaları da, kampanyalar da dürüstçe yapılmalıdır. Böyle söylemlerle, çirkin çıkışlarla, tehditvari konuşmalar seçim ahlakıyla uyuşur bir söylem değil. Şiddetle kınıyoruz. Canı veren de canı alan da Allah’tır. Onların demesiyle onların tehdidiyle, zihinlerinde olanın dillerine dökülmesiyle bir şey olmaz. Kendince ‘ince’ ayar yapıyor. Milletimiz bu tarz ucuz tehditlere pabuç bırakmaz.”
siyasi garabettir
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: “Özal’ın ölümünün şüpheli olduğu bilindiği halde, bunun Erdoğan’la ilişkilendirilmeye çalışılarak, Erdoğan’a da benzer bir son hazırlandığı görüşü, algısı ortaya çıkarılması siyasi garabettir, büyük bir talihsizliktir. Mağluplar senaryo peşinde.”

SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRSİN

TÜRKAB Genel Sekreteri Hamdullah Tan: “Özal’ın Cumhurbaşkanlığı seçimle değil şüpheli bir ölümle son buldu. Bu sözler eski Türkiye’den kalmış olsa gerek. Darbelere ve kumpaslara hiçbir zaman onay vermeyen, seçimle gelen seçimle giden bir anlayışa hakim bir toplumuz. Muharrem İnce sözlerine açıklık getirmeli.”

KILIÇDAROĞLU’NA RAKİP OLMAYACAK

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimi kazanamaması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmayacağını söyledi. İnce, seçilmesi durumunda da Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’la çalışmayacağını açıkladı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 09:45

YORUM YAZ

  • DİRİLİŞDİRİLİŞ8 ay önce
    Muho siyaset sizin neyinize gerçi sizin koyun ve balık beyinliler ne deseniz inanıyoryada unutuyor.Sen boş ver siyaseti bak aylardan Ramazan git sahile uzan Şezlonga al eline soğuk biranı senin buyunu aşar bu konular...
  • SelimSelim8 ay önce
    Senden önceki Reise yenilenler nasıl yenilip defolup gittiyse sen de öyle ezilip bükülüp gideceksin İnce İnce hadi bakalım yallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019