• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu'nun 'sınırsız' yetki talebi İBB Meclisi'ne takıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erasmus programlarından hibe almaya hak kazanılması durumunda sözleşme imzalaması için talep ettiği 'sınırsız' sözleşme imzalama yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, tarafından reddedildi.

2019-11-16 12:21:00 -
İmamoğlu'nun 'sınırsız' yetki talebi İBB Meclisi'ne takıldı!

AK Parti grubunun çoğunlukta olduğu İBB Meclisi, büyükşehir belediyesinin hazırladığı projelerin Erasmus programlarından hibe almaya hak kazanması durumunda sözleşme imzalaması için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na temsil yetkisi verilmesini 'sınırsız' olduğu gerekçesi ile uygun bulmadı. 

İBB Meclisi'nin 14 Kasım tarihli oturumunda İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün Erasmus programına ilişkin talebi gündeme geldi.

Yetkinin sınırlanması istendi

Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün talebi Hukuk ile AB ve Dış İlişkiler Komisyonu tarafından değerlendirildi.

AK Parti'lilerin çoğunlukta olduğu komisyonlar tarafından hazırlanan ortak raporda, belediye meclisinin yetkisinde olan bir hususta süre ve konu belirtmeksizin “sınırsız” yetki devri uygun görülmedi.

Komisyon görüşü doğrultusunda dosya, “şartları ve sınırları belirlenerek yeni yetki talebinde bulunulduğunda” değerlendirilmek üzere Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne iade edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Imam oğlu boş laflar la gününü geçiriyor susuzluk kapıda buna bir çare aramaya başlasa iyi olacak öyle iki kalp işareti yok hersey güzel olacak gibi boş işlerle nerde kadar gidecek
 • Yanıtla

Vatanperver

Ah ißtanbul sana aciyorum şu an bu adamla daha ne kadar beraber kalacan boşa artik şunu yoksa helak edecek seni bu
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23