“İmamoğlu’nun bunlara vereceği tek cevap istifa etmektir” dedi, belgeleriyle örgütlü yağmayı açıkladı!

Gazeteci Emre Erciş, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 42 milyon TL’lik vurgununu belgeleriyle ortaya koydu. Kirli ilişkileri ifşa eden Erciş, İmamoğlu’nun nasıl aklandığını da gözler önüne serdi ve, “Sayın İmamoğlu’nun bunlara vereceği tek cevap istifa etmektir.” ifadesini kullandı.

11 Temmuz 2019 Perşembe 15:47
“İmamoğlu’nun bunlara vereceği tek cevap istifa etmektir” dedi, belgeleriyle örgütlü yağmayı açıkladı!

 yeniakit.com.tr  Gazeteci Emre Erciş,CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu ile ilgili çarpıcı ifşalara devam ediyor. Her şeyi belgeleriyle ortaya koyan Erciş, şimdi de İmamoğlu ve yanındakilerin 42 milyon TL’lik vurgununu ortaya çıkardı.

Daha önce İmamoğlu’nu belediye başkanlığına hazırlayan uluslararası ağı ortaya çıkaran Emre Erciş, şimdi de CHP’li ismin Beylikdüzü’ndeyken yaptığı vurgunu ortaya koydu.

Emre Erciş’in Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Şimdi yazacaklarımda ne bir iftira, ne bir manipülasyon, ne de bir hakaret olacak. Daha da önemlisi, bu twitlerim aynı zamanda bir suç duyurusu niteliğinde olacağı için @TC_icisleri Bakanlığı ve olayın 1. derece muhatabı Sn @ekrem_imamoglu 'nun özellikle takip etmesini istiyorum.

Sıralı twitlerimin daha açık anlaşılabilmesi için twitter tarafından "Hassas içerik" olarak etiketlenen görselleri de incelemeniz gerekiyor. Çünkü bu görsellerde yazdıklarımın belgeleri olacak. Ortada 42 milyon TL’lik bir vurgun söz konusu.

Geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemlere ait ihalelerden ve bu ihaleleri alan ELAPRO'dan bahsetmiş, şirketin ilişki ağını yazmıştım. Şimdi bu konuyu hiç bir tereddüde yer kalmayacak şekilde belgeliyorum..!

Sn Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanı olduğu dönemlerde ağırlıklı olarak Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünden 41 milyon 587 bin 923 TL ihale alan ELAPRO, 11.05.2010 yılında 375976080xx TCKN Serdal Taşkın ile 542921012xx TCKN Rıza Şahin ortaklığıyla kuruldu.

Serdal Şahin, ELAPRO şirketinde Rıza Şahin ile ortaklığını sürdürürken 12.09.2012 tarihinde, 561405241xx TCKN Cengiz Özkarabekir, 127399859xx TCKN Kaan Gökgöz (Kılıçdaroğlu'na kaset şantaj iması yapan şahıs), 383953755xx TCKN Mashar Çolak ortaklığında TİMSAH Film'i kuruyor.

TİMSAH Film şirketinin kurulduğu 12.09.2012 tarihinde şirketin kurucu ortaklarından olan Cengiz Özkarabekir, Sn Ekrem İmamoğlu'nun oldukça yakın bir dostu. Öyle ki; TİMSAH Film Şirketi'nin kuruluşundan 1 ay sonra Sn Ekrem İmamoğlu ve Özkarabekir gecelere birlikte katılıyor.

Cengiz Özkarabekir, TİMSAH Film Şirketinin yanında aynı zamanda 28 Ekim 2015'te FETÖ soruşturması kapsamında kayyımatanan Bugün TV'nin program müdürlüğünü yapıyor. Sn Ekrem İmamoğlu ile dostlukları hız kesmeden devam ediyor.

Bugün TV'ye kayyım atanmasıyla işten çıkarılan Özkarabekir, Ekrem İmamoğlu tarafından işe alınıyor ve belediyede çalışmaya başlıyor. Ne görev yaptığını ise Sn İmamoğlu'nun resmi web sayfası olan (http://www.ekremimamoglu.com) bize söylüyor. BAŞKAN DANIŞMANI!

Özkarabekir, Sn Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı olarak Belediyede işe başlamasının ardından TİMSAH Film şirketindeki ortağı Serdal Taşkın'ın ELAPRO Şirketi'nin de işleri açılmaya başlıyor. 2015 yılına kadar 1 tane ihaleye girmeyen ELAPRO, Belediyeden art arda ihaleler alıyor.

İşte ELAPRO Şirketinin büyük çoğunluğunu tek başına girdiği Beylikdüzü Belediyesi'nden adrese teslim ihaleler 1:

ELAPRO Şirketinin Beylikdüzü Belediyesi'nden adrese teslim aldığı ihaleler  2:

ELAPRO Şirketinin Beylikdüzü Belediyesi'nden adrese teslim aldığı ihaleler 3:

ELAPRO Şirketinin Beylikdüzü Belediyesi'nden adrese teslim aldığı ihaleler 4:

ELAPRO Şirketi'nin sahibi Serdal Taşkın,Taşkın'ın TİMSAH Film Şirketi'nden ortağı ve Sn Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Cengiz Özkarabekir o kadar içli dışlı oluyorlar ki; bir yandan ihaleleri topluyor diğer yandan Beylikdüzü Belediyesi'nde Sn İmamoğlu ile toplantılar yapıyorlar.

Fotoğrafta yer alan:

1 Numara: Ekrem İmamoğlu

2 Numara: Taner Çetin

3 Numara: 35 Milyon TL ihale alan ELAPRO'nun sahini Seral Taşkın

4 Numara: Cengiz Özkarabekir

5 Numara: Murat Ongun

6 Numara: Necati Özkan

7 Numara: Erhan Bayladı

Yavuz Saltık

Elbette bu örgütlü faaliyetler Beylikdüzü halkı ve yerel medyasının dikkatinden kaçmıyor. Başta Sn Ekrem İmamoğlu olmak üzere Beylikdüzü Belediyesi tarafından ELAPRO Şirketine verilen ihaleler hakkında 13.12.2018'de CİMER'e suç duyurusu yapılıyor ve inceleme başlatılıyor.

ELAPRO'ya 2016-2017 ve 2018'de verilen ihaleler hakkında CİMER'e yapılan başvurunun ardından İBB Müfettişlerinden Özlem Özvarış görevlendiriliyor ve Özvarış, 21.01.2019'da iddialara yönelik Sn Ekrem İmamoğlu'nun beyanlarını da dikkate alarak bir ön rapor hazırlıyor.

 

 

Müfettiş Özvarış, 21.01.2019'da hazırladığı Araştırma Ön Raporunda sadece ELAPRO Şirketini aklamakla kalmıyor aynı zamanda Cengiz Özkarabekir'in Sn Ekrem İmamoğlu ile tanış olmadığı ve Beylikdüzü Belediyesinde her hangi bir görevinin olmadığı kanaatine varılıyor.

Sn Ekrem İmamoğlu'nun resmi web sayfasında titri "Başkan Danışmanı" olan Cengiz Özkarabekir ve TİMSAH Film Şirketinden ortağı olan Serdal Taşkın'ın ELAPRO Şirketi, bu şekilde aklanmış oluyor ve Ekim 2015'ten itibaren aldığı 42 milyon TL'lik ihaleler yanına kar kalıyor.

İşte ortada ne bir iftira ne bir manipülasyon ne de bir hakaret var! Bu twitlere Sn Ekrem İmamoğlu'nun vereceği tek bir cevap var o da istifa etmek! Çünkü ortada örgütlü bir yağma var. Ben bir gazeteci olarak olayı kamuoyuna taşıdım ve belgeledim, gerisi Yüce Yargıya kalmış.!

Sn Ekrem İmamoğlu, şimdilik bir ünlem ( ! ) koyup geçiyorum lakin geçmeden bu fotoğrafı da buraya koyayım. Sağdaki hanım sizi aklayan raporu yazan Müfettiş Özlem Özvarış, soldaki hanım ise Beylikdüzü Belediyesi Başkanlığınız döneminde yardımcınız olan Leyla Ünver. Devamı ise yarın

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 15:47

YORUM YAZ

 • Bahri ERTETİK Bahri ERTETİK 7 gün önce
  Imamoglunu sevmem konuşmalarıyapmacık geliyor ancak bunca yıl neredesin be adam nedense hep böyle oluyor.Neden şimdi secim öncesi neredeydin. Vazife diyorsan zamanında YAPACAKTIN...
 • basİTlik yapma ekrembasİTlik yapma ekrem9 gün önce
  HIRSIZ EKREM hahamOĞLAN.ALLAH BELANI VERSİN AMİNNNNN
 • CumhurCumhur9 gün önce
  Senin allah belanı versin inşallah şerefsiz hırsız fetöcü soytarı siyonist ekrem müslüman türk ve kürtlerin düşmanı ekrem allah belanı versin inşallah
 • HikmetHikmet9 gün önce
  Adam çalmışta çalmış çalmışta çalmış. Beylikdüzünde her şey çok güzel olmuş.
 • Mustafa GülMustafa Gül9 gün önce
  Vay Ekrem vay, kerata seni, neler çevirmişsin sen ulan. Hani dürüstlük, hani haram yemezlük, hem de tekbaşına bile değil, cümbür cemaat götürmüşsün. Verdiğim oy, verdittiğim oylar sana haram olsun...
 • HasanHasan9 gün önce
  Bir tek şeyi hesap edememişler.Ona da zaten pek az inanırlar.Bunların cehennemde bile yerleri yok.Hep dediğimiz gibi Atatürk'ü en çok savunanlar bu ülkeye onu kullanarak en büyük zararı verenlerdir.
 • Halil Yılmaz.Halil Yılmaz.9 gün önce
  Emre Erciş'in Yavuz saltık hakkındaki iki farklı özgeçmişi bana pekte inandırıcı gelmedi . Bu haberin kaynağı çok önemli buna nasıl ulaşırım.
 • Muhammet AteşçiMuhammet Ateşçi10 gün önce
  Söyledikleriniz gerçek olsaydı bu Tayyip erdoğanın dilinden düşmezdi ve siz millete bakacağınıza önce kendi pisliğinizi örtün belediye kasalarından milyonlarcalirayı nasıl götürdüğünüzü biz gayet iyi biliyoruz
 • galyanligalyanli10 gün önce
  sn savci beyler nerde müfettisler ne is yabiyor adalet nerde neden alakasiz kaliyor ben vatantas olarak yapsam hemen hakim karsisina cikarilirim adalet mazlum halk icinmi var ..
 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 10 gün önce
  Bu CeHalet Partisi kafasındakiler, hizmete oy atmazlar, atsalar, İzmir çoktan giderdi. Dolayısıyla, bunlara hizmeti anlatsan, seni dinlemezler, yapılan hizmetlerden faydalanır ve şikayet edecek bahaneler üretirler. Bunların bu topraklarda tek ürettikleride budur. O yüzden nefesinizi yormayın, değmez.
 • dddddddd10 gün önce
  yorumcuların bir kaçını tenzih ederek,diyorumki çok cahilsiniz çoookkkk
 • AkıncıAkıncı10 gün önce
  Hadi bakalım yargı. Hak hukuk adalet
 • ismettismett10 gün önce
  akit hep imaroğlunu yazıyorsunuz imaroğu ihale çalıyor akp li davul mu çalıyorchp li hep içki akp li hep zemzem mi içiyorhepsinin yaptığı haram yalnış ne varsa yazınkiyanlış yapan kendine çeki düzen versin yoksa görmezden gelirsekkulda terk eder ALLAH da hesap sorar seçimler neden kayboldu akp melek chp şeytan algısı milleti usandırdı hırsızların yanında degilALLAH a yakın olalımhaberlerinizülkenin kaderini belirliyor
 • erhan0678 erhan067810 gün önce
  buraya bi ünlem ! koyalım it demedim basit dedim bunlar iyi günleriniz istanbulluu
 • ..........10 gün önce
  hani hersey güzel oluyordu. bir degisiklik var mi?
 • VAY BUNAOYVEREN ÇARŞAFLI MİLİYETÇİLİK YAPANLAR VAY O NEGÜZEL ÖBÜRDÜNYADA GÜNAHLARI VERECEK ADAM LARI BULDUK İNŞALLAH VAY BUNAOYVEREN ÇARŞAFLI MİLİYETÇİLİK YAPANLAR VAY O NEGÜZEL ÖBÜRDÜNYADA GÜNAHLARI VERECEK ADAM LARI BULDUK İNŞALLAH 10 gün önce
  SÜT EKMEK NEİSTERSE VERMENİN SEBEBİ
 • YılmazYılmaz10 gün önce
  Ekrem İMAMOĞLU o kadar beceriksizdi ki !!!! Fetö belediyeler imamı Erkan KARAASLAN'a Beylikdüzü belediyesi daha fazla nasıl kazanır adı altında danışmanlık hizmeti ödemesi yapıyordu.Kendisi beceremiyor kazanç elde etmeyi taşeronlara yaptırıyor bu işi,taşeronda belli.Cengiz ÖZKARABEKİR'de Bugün TV programcılığı yapıyor.
 • ahmet seyisahmet seyis10 gün önce
  küfür iyi birşey değil ama azıları hak ediyor.
 • SelimSelim10 gün önce
  Acaba akit ne zaman anlayacak Ekrem Imamoglunun akp secmeninden dahi oy alarak seculdigini.
 • EmeklEmekl10 gün önce
  Seçimden önce erçiş bey madem bir şeyler vardıda bu belgeleri neden açıklamadı 15bşn oyla kazandı seçim iptal oldu hiç olmazsa 31 Mart’tan önce açıklamadın keşke23 Haziran’dan önce açıklasaydın neyi bekledin kazanmasınımı kazanacağı kesindi şimdi gösterdiğin belgelet doğruysa bileAKP ve AKP yakın medya ve yazarlar gazeteciler milletin gözünde güvenilirliğini kaybetmiştir yapılan söylenen her şey bir algı operasyonu olarak görülmektedir AKP bitirecek olan CHP değildir kendi içlerinden doğacak partilerdir 5 yıl algı operasyonlarınız devam edecek anlaşılan
 • Alkan Alkan 10 gün önce
  TERÖRISTLERIN ORTAK ATADIGI TERÖRIST DESTEKCISI TERÖRIST ISTANBUL BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI BU ALÇAKLARDA HIRSIZLIKMI YOLSUZLUKMU HORTUMCULUKMU SAHTEKARLIKMI DINSIZLIKMI IKI YÜZLÜLÜKMÜ TAKIYYECILIKMI DÖNEKLIKMI EZAN DÜSMANLIGIMI NE ARARSANIZ HEPSI VAR BUNLARIN ATASI HAIN VEDE MÜSLÜMAN ISLAM DÜSMANI ISMET INÖNÜ CENABETI DINSIZIDE AYNEN BUNLARIN GIBI TÜRKIYE DÜSMANLARINDAN HAINLERINDEN BIRIYDI BU GÜNKI CHPLI HAINLERDE AYNI ISMET INÖNÜNÜN YOLUNU TAKIP EDEN DINSIZLER IGRENÇ MAHLUKLAR VE TERÖRIST DESTEKCILERI TERÖRISTLER DIR
 • gercekgercek10 gün önce
  eeeee bunlar dogruysa ve deliller elinizdeyse neden savciliga SUC duyurusunda bulunmuyorsunuz?
 • Fr frFr fr10 gün önce
  Iyide bu belgelerde ne varki yasadışı onu anlamadım niye twitter dan direk savcılığa git bence suç işliyorsun zaten bu belgelerde bir şey olsa akp senden önce alır savcılığa bir talimat iş biter bu bence karalama kampanyasının bir benzeri algı yaratmak ama eğer suç unsuru bir sey yoksa ağır cezalık bir durum ortaya çıkar o zaman sen kaçacak delik ara bence emre erciş
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 10 gün önce
  Ekrem İmamoğlu, Tam Bir Yolsuzluk Yapmış İşte Belgeler, Fotoğraflar Ortada. Savcılar Derhal Göreve. Hesap Sorulmalıdır. Kesinlikle Yanlarına Bırakılmamalıdır.
 • Davut DoğrucuDavut Doğrucu10 gün önce
  Akit gazetesi hemen bu belgeleri gazeteci emre erçişle beraber savcıya verin yolsuzluk dan tutuklansın ekrem imamoğlu.yerine de ibb belediye meclisi göksel gümüşdağ ı başkan seçer.ne iyi olur demi.siz hergün iftira atın ekrem imamoğlu na .Bu nasıl bir düşmanlık yaaa .akp li den başka kimse yapamaz ibb belediye başkanlığını
 • ismirliismirli10 gün önce
  suçu varsa mahkemeye verin, sürünsün.suçu yoksa iftira atmayın.
 • hasanhasan10 gün önce
  bence de istifa etsin,,,ulu reyisimiz binali'yi atasın yerine
 • Trilyoner burjuva ekremin Türkiye nin yarısını nasıl aldığı anlaşıldıTrilyoner burjuva ekremin Türkiye nin yarısını nasıl aldığı anlaşıldı10 gün önce
  Bu adam nasıl bir projeydi beeee hakikaten bunu piyasaya süren üst akıldan korkulur
 • SamiSami10 gün önce
  Savcılara ve içişleri bakanlığına ver belgeleri
 • İsmailİsmail10 gün önce
  Daha bu devede kulak ayrıca dedesini bu kadar cokseven bu zat n den dedesinden aldığı soyadı değiştiriyor...vurgunlar için mi acaba???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019