İmamoğlu’nda “utanma” yok mu? “Bunca yalan söylüyor, zerre yüzü kızarmıyor!”

Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Hasan Basri Yalçın, 'İmamoğlu’nun yalanlarını' sıraladığı yazısında, 'Acaba, yalan duvarını aşmaya mı çalışıyor?' diye soru sorarak Ekrem İmamoğlu’nun sürekli yalan söylediğini belirtti.

26 Mayıs 2019 Pazar 12:12
İmamoğlu’nda “utanma” yok mu? “Bunca yalan söylüyor, zerre yüzü kızarmıyor!”

 Hasan Üstün  yeniakit.com.tr 

Eskiden FETÖ'cüler yapardı bu tür işleri. Göstere göstere yalan söylemekten çekinmezlerdi. Kazanmak için her türlü aşağılık karaktere bürünürlerdi. Sonlarını hep beraber gördük! Ekrem İmamoğlu’nun yüzü, bunca yalana rağmen kızarmıyor. Bazen diyorum ki, hangi tür karakter gözümüzün içine baka baka bu kadar yalan söyler!” Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Hasan Basri Yalçın, “İmamoğlu’nun yalanlarının” bir bölümünü sıraladığı yazısında sordu: Acaba, yalan duvarını aşmaya mı çalışıyor?

Ekrem İmamoğlu’nun sürekli olarak yalan söylediğini belirten Yalçın,

“Birçok seçim kampanyasını da izleme şansımız oldu. Bunların içinde iki anahtar gibi sorumsuzca üretilmiş seçim vaatlerine ve türlü yalan ve iftiraya şahitlik ettik. Ama ben şahsım adına söyleyeyim sadece yalan dolan üzerine kurulmuş bir seçim kampanyasıyla ilk kez karşılaşıyorum. Tepeden tırnağa, tavandan tabana muhalefetin tamamı tek bir noktada uzlaşmış gibi. Sürekli ve sistematik yalanlara maruz kalıyoruz.” Dedi.

Sosyal medyanın “yalanların yayılım alanı” olarak çok kötü bir işlev gördüğünün altını çizen Yalçın, “Asıl mesele o değil, birilerinin yalan söylemeyi bu kadar sistematik bir alışkanlık haline getirerek kazanabileceğini düşünmesi.

CHP'nin İstanbul adayı karton tanıtım kartları hazırlamış. Bağırdıkça bağırıyor. Elinde sallayarak İBB yönetimini müsriflikle suçluyor. Sonra bu rakamların hiçbirinin doğru olmadığı ortaya çıkıyor. Ne bir hesap veren var ne utanan. Ne bir özür var ne bir açıklama.” İfadelerine yer verdi.

“Hemen ertesi gün yeni bir yalana geçiş yapılıyor. Kendisine soru sorulduğunda işin aslını bırakıp başkalarına iftira atılıyor.” diyerek Sabah’taki yazısını sürdüren Yalçın, İmamoğlu’nun yalanlarına ilişkin örneklerini de şöyle sıraladı:

“ Yunan gazetesinin attığı manşet sorulduğunda Tevfik Göksu'yu suçlayıcı açıklamalar yapıyor CHP'nin adayı. İmalı bir şekilde ‘anladınız siz onu’ dediğini iddia ediyor. Bakıyoruz. Göksu öyle bir laf etmemiş. Aksine bir de öğreniyoruz ki, ‘kıytırık bir gazete’ dediği bu Yunan gazetesine kendi tam sayfa röportaj vermiş CHP'nin adayı. Bunca yalana rağmen zerre kadar yüzü kızarmıyor.

Tamam yalan söylenirdi biraz destekli söylenir. En son CNNTürk'te katıldığı programda kendini çeken kameramanların kanal tarafından kovulduğunu iddia edecek kadar dengesini yitirdi. Kanal açıklama yapıyor. Sorumlu kişiler yapıyor. Yok böyle bir durum diye. Ama İstanbul adayı hiç basmıyor oralara. Bazen diyorum ki, acaba yalan duvarını aşmaya mı çalışıyor? Bazen de diyorum ki acaba hangi tür bir karakter gözümüzün içine baka baka bu kadar rahat yalan söyler?”

Eskiden FETÖcüler Yapardı Bunları

Yalçın, İmamoğlu’nun uyguladığı FETÖ taktiğine de şu ifadelerle vurgu yaptı:

“Eskiden FETÖ'cüler yapardı bu tür işleri. Göstere göstere yalan söylemekten çekinmezlerdi. Kazanmak için her türlü aşağılık karaktere bürünürlerdi. Sonlarını hep beraber gördük. Yalan bir taktik araçtır. Belki küçük küçük olsa işinize yarayabilir. Ancak tek strateji haline gelirse işler kötü. Ve CHP'nin adayı yalan ve iftirayı tek yöntem olarak belirlemiş gibi.”

Sürat: “Yalan Testi Yapabiliriz!”

Öte yandan elindeki cihazın “yalan söyleyen insanı” anında ele verdiğini belirten Prof.Dr. Mustafa Erdoğan Sürat, “Bunu Kemal Derviş’e uygulamıştık, ‘Ekonomi iyiye gidiyor!’ dediğinde cihaz yalan sinyali veriyordu. O dönemde baktık, sürekli olarak yalan söyleniyor, cihaz perişan olmasın diye kaldırdık” dedi ve bugünlerde bu cihazı yeniden devreye sokmayı düşündüğünü söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 12:12

YORUM YAZ

 • ahmet seyisahmet seyis1 ay önce
  be şerefsiz söylediğinin hagisi yalan onu niye söylemiyorsun.asıl yalan söyleyenleri görmiyormusun yalaka rezil.sen yalakalıkda uzmansın herhaldeşsenin adına ben utanabilirmiyim.
 • Izmir li Izmir li 1 ay önce
  Aklınız varsa chp ye oy vermeyin Karşıyaka'da lağım kokusuyla yaşıyoruz Soyer Baskan da lüks yaşam derdinde
 • sukrusukru1 ay önce
  Bizde böyleleri için yüzü cıncıkla sıyırılmış denir.
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Arsız besinden arlanır ki???
 • buhandibuhandi1 ay önce
  kilicdaroglunun yüzü kizariyormu muharem incenin yüzü kizardimi hepsi yalan makinasi .
 • 1 isi 1 isi 1 ay önce
  Bu turfanda siyasetcicik Ekrem i piyasaya çıktığından beri takip ediyorum yüzü başka eli başka ağzı başka dili başka ifade ediyor riya,yalan,dalkavukluk hepsinde Mahir bu tasmalı.
 • TurulTurul1 ay önce
  Yalan ve fitne yunanlarin genlerinde vardir. Bu pontus  samimiyet beklemek cehalettir. Defol ülkemizden Ekrem Yunanoglu.
 • mlymmlym1 ay önce
  Bunların adı iftira soyadı yalan
 • AKSOYAKSOY1 ay önce
  Kısa Dönemde İETT Öğrenci Kartı NI85 TLden40tl yeindirdi
 • BAL-KES-10BAL-KES-101 ay önce
  ALLAH CC RAHMET EYLESİN , M.A.ERSOY NE GÜZEL SÖYLEMİŞ ŞİİRİNDE "Şarka bakmaz, garbı bilmez, edepten yok payesi bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi."
 • Sami HoşköseoğluSami Hoşköseoğlu1 ay önce
  BUNLAR ÖZEL SEÇİLMİŞLER KEMAL BUNCA YALAN SÖYLEDİ TAZMİNAT ÖDEDİ BIRAK YÜZÜ KIZARMASINI ÖZÜR BİLE DİLEMEDİ...BU DA AYNI....TEK ÖZELLİKLERİ ZATEN BU
 • AhmetAhmet1 ay önce
  İmamoğluna soruyorlar CNN Türk ekranlarında İstanbul’u Yunan kazandı diye başlık atıyor Yunan gazeteleri ne diyorsun diyorlar cevap veremiyoriyi kelime oyunları yapıyor adam şovmen ve adam başlıyor sağ sola hakeret etmeye ben Türküm diyemiyor ...Bu mu İstanbul’u yönetecek benim ki hiçbir ülkücü kardeşim oy vermez böylelerine..
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Siyasetçilerin hangisinin yüzü kızarıyor ki ? Her türlü yalanı talanı hırsızlığı yapan, Müslümanını da gördük dinsizini de. Hepsi aynı topun kumaşı.
 • DallıDallı1 ay önce
  Yunanlıların sevdiği yüz hiç kızarır mı?
 • ege emekliogluege emeklioglu1 ay önce
  Bunlarin prensibi bu bir yalan at bunu ispatayana kadar bir tane daha arkasindan yalan at oteki yalanla ugrasmakdan otekine ispatlamaya sıragelmesin.bütün kurgu bunun üzerine kurulu bende bir tane patlatayim secimde kazanamayan imamoglu kilicdaroglunun tahtını oturacakmis oyle duyum aldim (:
 • Özgür türkiye Özgür türkiye 1 ay önce
  Kim yalan söylüyor ise
 • GokhanGokhan1 ay önce
  Sosyal medyada binalinin feto kasedi donuyor onu napacaksiniz.yalanlayin bakim size inanacaklarmi
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Ben onu bınu bilmem arkadaş çarkın dönmesi için yıllık 200 milyar dolar sıcak paraya ihtiyaç var 500 milyar dolar borcun ödenip ödenemiyeceği bile meçhulken İstanbul’un yıllık bütçesini kaptırmak hoş olması beklenemezdi bunun için her yol mübahtır anlayışıyla yola devam
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Utansa zaten herkesin onunde yalan soylemez kasten yapiyorlar
 • Olsa olsa YALANOĞLU olur !Olsa olsa YALANOĞLU olur !1 ay önce
  Şaşırmadık....! Bay Kemalin yönettiği bir parti de yalancı iftiracı olmayana iş yok !
 • İstanbulİstanbul1 ay önce
  Desenize K. Kılıçdaroğlu giderse yeri İmamoğlu tarafından rahat doldurulacak. Hazır kampanya ile para da toplandı bol keseden konuşsun nasıl olsa tazminat parası var
 • İşsizİşsiz1 ay önce
  Yahudi gazetesi Şalom'un yazarı değil mi bu adam? Mossad mı eline vermiş cihazı? Kimin bu gibilerle ne işi olur?
 • haan hanhaan han1 ay önce
  bu sahtekarı sevgi pıtırcığını İstanbul belediye başkanı olarak düşünmek bile istemiyorum
 • 1 ay önce
 • cTRcTR1 ay önce
  erkman yilanoğluna dikkat.sahnede, komik palyanço maskesi giymiş, katil gibidir.
 • cTRcTR1 ay önce
  erkman yilanoğluna dikkat.sahnede, komik palyanço maskesi giymiş, katil gibidir.
 • Mikail okuroğlu beylikdüzü Mikail okuroğlu beylikdüzü 1 ay önce
  Orhan.L aynı fikri ve duayı kabul ediyorum.
 • görmedenbilenlergörmedenbilenler1 ay önce
  demek ki yalan değil, bir de siz düşünün
 • ismetismet1 ay önce
  siyaset yapıpdayüzü kızaran yalan söylemeyen haram olmayan bir siyasetcivarsaAllah rızası için onu manşet yapınki belki onu örnek alırlar not --
 • MücahitMücahit1 ay önce
  Adam tıynetinin gereğini yapıyor ne bekliyorsunuz ki? Yalancı yalancılığını yapacak, bunda bi gariplik var mı? Peki milletten tek parti zulmünün videolarını a haberde yayınlata yayınlata bugüne kadar oy almış iktidar olmuş ama iş o tek parti döneminde yapılan zulümlerin faili ile yüzleşmeye geldiğinde ise kemalist açılımı yapanlara söyleyecek sözünüz yok mu? Onlara ne diyeceğiz; dürüst insanlar mı? Haberler niye hep milletin algısını yönetmeye yönelik?
 • Daha iyi günleriniz Daha iyi günleriniz 1 ay önce
  Adam doğruları anlattıkça titriyorsunuz. Bunlar daha iyi günleriniz. Hırsıza rantçıya oy yok artık.
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz1 ay önce
  ya ben size ne diyorum bu namussuz bukalemun gibi her boka sarıyor. chp'den hiç adam çıktı mı bu zamana kadar? bu hepsinden daha yüzsüz ve daha namert çünkü pontus rum piçi. Adam sanan beyinsizlerin karakterlerinin nasıl zayıf olduğunu anlayın. #BukalemunEkrem
 • OzzOzz1 ay önce
  ALLAH HER SEYI BILIR GOZETIR. ALLAH HERKESE LAYIĞINI TEZ VAKIT VERSIN AMINNN
 • aliali1 ay önce
  Kılıçdaroğlu var ya.Yüzü kızarmadan yalan söyleyen

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019