• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu kurnazlığı… Sayfayı yırtmış, hediye diye vermiş!

CHP’li Ekrem İmamoğlu, kurnazlıklarına bir yenisini ekledi.

2020-01-24 18:22:00 -
İmamoğlu kurnazlığı… Sayfayı yırtmış, hediye diye vermiş!

"İstanbul’un kaybedecek bir dakika vakti yok” diyerek oturduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda gönül eğlendiren CHP’li Ekrem İmamoğlu, kurnazlıklarına bir yenisini ekledi.

Yılbaşında Şehir Tiyatroları personeline yeni yıl hediyesi olarak Kültür AŞ’nin ‘İstanbul’un 100’leri’ serisinden veren İmamoğlu, kitaplar kendisinden önce basıldığı için, eski Belediye Başkanının kaleme aldığı sunuş yazısının olduğu sayfayı yırttırdığı ortaya çıktı.

Konuyu bugünkü yazısında değerlendiren Akşam yazarı Bedir Acar, “Bu nasıl bir işgüzarlıktır anlamam mümkün değil” dedi. İşte Acar’ın “İmamoğlu yırtmış” başlıklı o yazısı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şehir Tiyatroları personeline yeni yıl armağanı olarak kitap hediye etmiş. Kitaplar, önceki belediye yönetimince basılan ‘İstanbul’un 100’leri’ serisinden… Yüz kitaplık seri, ‘İstanbul’un 100 camisi, 100 süreli yayını, 100 vakfı, 100 romanı, 100 gazetesi, 100 hamamı gibi her biri müstakil kitaplardan oluşuyor. 

Kitapların ilk sayfalarında önceki Belediye Başkanı’nın sunuş yazısı var. Daha doğrusu vardı!.. İmamoğlu ya da kraldan çok kralcı adamları, önceki belediye reisine ait sunuş bölümünü yırtıp kendilerince sansür uygulamışlar. O sayfa yerine İmamoğlu’nun fotoğraflı ayracı iliştirilmiş.

Şöyle diyor İmamoğlu: ‘Kültürün sanatın olduğu yerde hoşgörü vardır. Bu değerleri yaymak için çalışıyoruz, bunun için kitap yayımlıyoruz.’

İyi de… ‘Devlette ve kurumlarda süreklilik esastır’ deyip bir önceki belediye başkanının sunuş yazısına hoşgörü göstermemişler. 

Oysa kitapların ilk sayfalarında, yani jenerikte kitaba emek verenlerin isimleri, baskı tarihi, arşiv içerikleri, editörü, tasarım bilgileri de yer alır. Önsöz dahil o sayfaları yırtarak, belge niteliği taşıyan kitabın belgeselliği de yok edilmiş olmuyor mu? Bu nasıl bir işgüzarlıktır anlamam mümkün değil.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hizipsavar

ahanda yazın hiç bir ağaç bile dikmeyecek olan bu zatan bu sululuk ve zevzeklikle köprüleri alt geçitleri tramvayı metrobüsü metroyu ben yaptım diye sahiplenecek. 
 • Yanıtla

serdar

imamoğlu dürüst adamdır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı