• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İlker Bağbuğ'a sert tepki: Görevdeyken bütün kademeleri FETÖ'ye teslim etmişsiniz, şimdi de ahkam kesiyorsunuz!

İlker Bağbuğ'un TBMM'yi suçlayan sözlerine tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım "Türkiye'de Genel Kurmay Başkanlığı gibi bir makama gelmişsiniz, ordu da bütün kademeleri FETÖ'ye teslim etmişsiniz, çıkıyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz." ifadelerinde bulundu.

2020-02-05 19:44:00 - 2020-02-05 20:18:42
İlker Bağbuğ'a sert tepki: Görevdeyken bütün kademeleri FETÖ'ye teslim etmişsiniz, şimdi de ahkam kesiyorsunuz!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’a sert tepki gösterdi. Erdoğan: “Parlamentonun hukukunu korumak için hepiniz süratle dava açmalısınız.” dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım konuya ilişkin değerlendirmelerini A Haber’e aktardı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "Askeri mahkeme yıllarca Necmettin Erbakan'ı, Alparslan Türkeş'i ve bizleri yargılamıştır. Burada TBMM büyük töhmet altında bırakılmıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Önce herkesin vazifesini yapması gerekir. Birçok askeri noktada büyük görevler almış İlker Başbuğ'un, FETÖ ile ilgili bir mücadelesi yoktur. Bunların gözleri daima yönetimdedir. Askerin yönetimle bağı kesilmiştir. Ancak Türkiye'de Genel Kurmay Başkanlığı gibi bir makama gelmişsiniz, ordu da bütün kademeleri FETÖ'ye teslim etmişsiniz, çıkıyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz. Bu şekilde ahkam kesmeyle bir noktaya varılmaz, TBMM'ye gölge düşürülemez." ifadesinde bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ekrem

Ağlama duvarı başbuğ 
 • Yanıtla

Ismail

Iste utanmaz fitneci kanallar turkiyeyi karistimak isteyenler kanal kanal gezdifiyorlar fitneci pasayi en iyi git sen aglama duvarinda bas basa kal en iyi yaparsin herseye tuz biber olma.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı