İlk koşanlar Patrik ve TÜSİAD! Teröristlere diyet ödüyor

Seçim kampanyasında halka verdiği vaatleri unutan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk iş olarak terör suçundan cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edecek. Ziyareti değerlendiren siyasiler, kirli ittifakın gün yüzüne çıkmaya başladığını dile getirirken; LGBTİ’lilere destek veren proje Ekrem’i, dün de Fener Rum Patriği Bartholomeos ile TÜSİAD heyetini ziyaret etti...

05 Temmuz 2019 Cuma 09:43
İlk koşanlar Patrik ve TÜSİAD! Teröristlere diyet ödüyor

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Terör suçundan cezaevinde tutuklu bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş, CHP Milletvekili Eren Erdem ve sözde gazetecileri imkan olursa ziyaret edebileceğini ifade eden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na siyasetçilerden tepki geldi.

Siyaset değil iş yapsın

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, şu değerlendirmede bulundu: “Bundan sonra yapılacak hizmet yerel hizmettir. Ulaşımdan tutun da sosyal projelere kadar yapılması gereken çalışmalar var. İstanbul büyük bir metropol. İnsanlara ona göre vaatler verildi. Belediye başkanı enerjisini buna harcamalıdır. Neticede partiler kendi politikalarını yapıyor. İmamoğlu CHP’li belediye başkanıdır. CHP kendi politikalarını mecliste yürütüyor. Bir belediye başkanının görevi dışına çıkmaması gerekiyor. İnsanlar onun hizmetlerine bakacaklar. Adaleti sorgulamak kimsenin vazifesi değildir. Madem bu işlere hevesi var, Ankara’ya gelsin partisinin genel başkanı olsun. Biz de İmamoğlu’nun İstanbul halkına verdiği vaatlerinin takipçisiyiz.

Şeytanla pazarlığa hazır

İmamoğlu’nun bir belediye başkanı olarak kendi görev ve sorumluluklarına odaklanması gerektiğini savunan AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk de, şunları dile getirdi: “Büyük iddialarla İstanbul Büyükşehir Başkanlığına talip olan ve onca sene yapılan çalışmaları beğenmeyip birçok sözler veren bir kişinin seçildikten sonra ilk işi terör örgütü üyelerini meşrulaştırmak olmamalı. Onun görevi İstanbul’a hizmet etmek. Ama İmamoğlu önce terör örgütlerini aklamayı kendine hedef belirlemiş. 5 yıl boyunca İstanbul’da başkanlık yapıp tekrar aday olmayı düşünüyorsa bu söylemlerinden, düşüncelerinden vazgeçmeli. Sayın başkanın asıl niyeti İstanbul’a hizmet etmek mi? Yoksa terör örgütü üyelerini meşrulaştırmak mı? Vatandaşlarımız bunu sorgulamaya başladı. Türkiye’de halkın oylarıyla herhangi bir yere gelen hiç kimsenin, bu milletin ırzına, namusuna, çocuğuna, malına göz dikmiş hiç kimseyi meşrulaştırmaya, yüce Türk mahkemelerinin verdiği kararı sorgulamaya hakkı yoktur. İmamoğlu’nun belediye başkanlığından ziyade önümüzdeki süreçle alakalı büyük planları var. Bunun için de şeytanla pazarlığa oturmaya hazır görünüyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Temmuz 2019 Cuma 09:43

YORUM YAZ

 • MahoMaho2 ay önce
  Ey her zaman uyuyan müslümanlar Allah aşkına artık uyanın.İmamoglu imansizlarin bir projesidir.Biz müslümanlara öyle bir çelme atacakki ne ugradigimizi bilemicegiz uyanın gafil müslümanlar uyanın .
 • ÇerkesÇerkes2 ay önce
  Içimden bir his , imamoğlunun kukla , cananin ise ipleri çeken kişi olduğunu söylüyor .
 • Milli mücadeleMilli mücadele2 ay önce
  Koçlar papazlar eşcinseller pedofiller. Bir tek müslümanlara pay olmayacak. Herşey çok renkli olacak.
 • SorhanSorhan2 ay önce
  Hadi yaa... Dema... EKO'nun ne olduğunu tam anlamadık da sizin ne halt olduğunuzu biliyoruz. Siz ve güruhunuz tüm insanlığın düşmanısınız.
 • VuslatVuslat2 ay önce
  Hehe. .. siz ve davarlarınız algıya devam. Sahtekar dinsiz dinciler, Allah belanızı versin asalak sürüleri...
 • ismirliismirli2 ay önce
  imamoğlu "herkese eşit davranacağız" diyerek papazlara mesafe koymuştur.Keşke FETO ruhban okuluna Trilyonlarca lirayı bağış yaptığında sesiniz çıksaydı.
 • EKOLL EKOLL 2 ay önce
  Sayın vekiller siz işin özünü kavrayamamış olup ayakta uyuyanlardansınız. Hedef belediye başkanlığı değildi. Hedef chp belediye başkanı olmak da değil. Hedef şimdi oylarını aldığı partilerin desteği ile cumhurbaşkanı olmak. O nedenle ilişkilerin iyi ve sıkı tutulması gerekir. Siz uyumaya devam edin ya da uyanın da balığa çıkalım.
 • MemoMemo2 ay önce
  Bırakın istediği halti karıştırsin İstanbullular düşünsün kendi düşen ağlamaz.
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 2 ay önce
  Kardeşim bu zübük e haddini soracak savcılar hakimler nerdesinizbu adam bana değil devletin valisine küfürler etmişti bu yanına kar mı kalacaknokta Allahım hepinize hidayet versin
 • Abdul muhsinAbdul muhsin2 ay önce
  Bize karşı savunan vatan hainleri artık busonuçlaridiğer fecerelerihidayete getirecek diye yorumluyorlardir .yani İmamoğlu iyiise Selahattin Demirtaş bartemolos gibileri niye ziyaret ederonları hidayete getirecektir
 • Ax111Ax1112 ay önce
  Şimdiden bu kadar net görüntü vermek hayra alamet değil. Bu iş tek kelimeyle bir proje. Hani diyorlar ya, "Proje Ekrem" diye. Aslında çok doğru bir tespit. Tek kelime ile proje. Yalnız, dostlar bu projenin detaylarına çok dikkat etmek lazım. Sanki büyük bir dünya savaşı hazırlığı var gibi. Yani düşünebiliyor musunuz, CHP, İYİP, HDP, SP, FETÖ, DHKPC, PKK, DEAŞ, Kemalist, Ataist bir araya gelecekler. Normalde mümkün değil dersiniz değil mi? Ama oldu?!?!?!?!? Haa, demek ki işin içinde iş var. Bu ne içindi? Ekremoğlu İmam'ın illa da seçilmesi içindi. Ve seçildi. Bakın görün arkası gelecek. Atıyorum bir LGBT fütursuzluğu normal mi? Velhasılı kelam İç karışıklık dış karışıklıkla harmanlanacak ve yaklaşmakta olan büyük dünya savaşının düğmesine basılacak. Sadece Türkiye’de de değil, çok ülkede buna benzer gelişmeler var. Büyük savaş veya çalkantının ayak seslerine kulaklarımızı tıkarsak faturası ağır olur. Yeni Çanakkale’ye herkes hazır olsun. Paralarımızı çar çur etmeyelim. Altın yapalım. Savaş zamanında mobilya, lüks eşya, lüks araba, lüks ev işe yaramaz. Demesi bu abd-i acizden.
 • EneklEnekl2 ay önce
  Bakın şimdi Patrikhane’nin kamulaştırılan mallarını Akp vermedimi satılanların parasını Ödemedimi kapatılan okulların papaz okuluaçmadımı kapatılan kiliseleri onararak açmadımı basıl bir adalet duygunuz var ya

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019