İbrahim Ethem hazretlerini hamamda ağlatan ne idi?

Parası olmadığı için hamama alınmayan İbrahim Ethem hazretleri feryat eder. Ahali, onun parası olmadığı için hamama alınmadığını zanneder, ama gerçek çok başkadır.

14 Temmuz 2019 Pazar 12:44
İbrahim Ethem hazretlerini hamamda ağlatan ne idi?

İbrahim Ethem hazretleri bir gün hamama gider. Hamamcıya parasının olmadığını söyler ve hamama girmesine izin vermesini ister. Hamamcı, parasız hamama girilemeyeceğini söyleyerek Hazret’i hamama sokmaz. İbrahim Ethem hazretleri ne kadar ısrar ederse etsin hamamcının inadını kıramaz.

Boynu bükük hamamdan ayrılırken öyle bir bağırış bağırır ve feryat eder ki, feryadı duyan ahali şaşkınlık içinde koşturup toplanırlar Hazret’in başına. “Bu kadar ağlayıp feryat etmene gerek yok. Yeter ağlayıp feryat etme, hamam paranı biz verelim” derler.

Kalabalığa döner ve seslenir İbrahim Ethem Hazretleri: “Ey Ahali! Hamama giremediğim için mi sanıyorsunuz bu feryatlarımı? Ben hamama giremediğim için ağlamıyorum. Dünyada parasız iken hamama bile sokmuyorlar. Ya ahirette de senin cennete girecek amelin yok diye kapıdan çevirirlerse halim nice olur diye ağlıyorum.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 12:44

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Temmuz 2019