Hüda-Par’dan Kulp saldırısına sert tepki

Hüda-Par’dan PKK’nın 7 sivili katlettiği Kulp ilçesindeki bombalı saldırıya ilişkin sert tepki geldi. Yapılan açıklama ile dile getirilen tepkide, "Terörün Kürt halkının maslahatlarıyla asla bağdaşmayan, tamamen farklı ajandalara hizmet eden bir vahşet olduğu herkesçe bilinmektedir." ifadelerine yer verildi.

17 Eylül 2019 Salı 12:00
Hüda-Par’dan Kulp saldırısına sert tepki

 Haber Merkezi 

PKK’nın 7 sivili katlettiği Kulp ilçesindeki bombalı saldırı ile ilgili Hüda-Par’dan açıklama geldi. Kulp saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dilekleri iletilen açıklamada, “Gelinen noktada yapılan katliamların iddia olunan hak arayışlarıyla hiçbir ilgisi olamayacağı, terörün Kürt halkının maslahatlarıyla asla bağdaşmayan, tamamen farklı ajandalara hizmet eden bir vahşet olduğu herkesçe bilinmektedir. ‘Hak talebi’ adına yürütülen terör yöntemi, soruna çözüm bulmak şöyle dursun, çözüm bekleyen sorunları makul bir zeminde aklı selim ile konuşmanın önünde aşılması güç bir engele dönüşmüştür” denildi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Eylül 2019 Salı 12:00

YORUM YAZ

  •  İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 27 gün önce
    Aradan bir hafta geçmiş, adamlar daha yeni uyanıyor.Jeton yeni düşmüş. Biz de "günaydın" diyelim bari.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019