Hollanda'da Ulusal Çiş Günü: Daha fazla tuvalet istediler

Hollanda'da yılın belirli döneminde ilan edilen Ulusal Çiş Günü'nde daha fazla umumi tuvalet yapılması yönünde çağrıda bulunuldu.

21 Eylül 2019 Cumartesi 22:34
Hollanda'da Ulusal Çiş Günü: Daha fazla tuvalet istediler

Hollanda'da idrar kaçırma sorunu yaşayan 850 bin kişinin, cadde ve sokaklarda yeterli sayıda umumi tuvalet bulunmadığı için evde kalmaya mahkum edildiği açıklandı.

Mesane sorunu yaşayan kişilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan Hollanda Kontinans Vakfı, alışverişin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda her 500 metrede bir umumi tuvalet yapılmasını istiyor.

Ulusal Çiş Günü

Hollanda'da her yıl eylül ayının üçüncü perşembesi, "Ulusal Çiş Günü" (Nationale Plasdag) ilan ediliyor.

Hollanda Kontinans Vakfı, bu yılki "Çiş Günü" etkinliklerinde, idrar tutamama sorunu yaşayan insanların sorununu bir kez daha gündeme taşıdı.

Vakıf, Hollanda'daki belediyelere, bu konuya daha fazla duyarlılık göstermeleri ve yeterli sayıda umumi tuvalet için harakete geçmeleri çağrısında bulundu.

Alışverişi internetten yapıyorlar

BBC'nin haberine göre Koppen, tuvalet sorunu yüzünden dışarı çıkamayan yüzbinlerce kişinin, alışveriş ihtiyacını internet aracılığıyla gidermeye çalıştığını belirtiyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 22:34

YORUM YAZ

  • MücahitMücahit22 gün önce
    Bayramlarımızın kıymetini bilelim. Bizim bayramlarımızı ifa etmemiz hem dünyamıza hem ahiretimize yarıyor. john , smithe özenenlerin varacağı yer böyle saçma sapan bayramlarıdır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019