Seçim 2019 Sayfası

'Hergele' dünyadan hızlı döndü! "Artık 9'u 5 geçe şak diye kalkıyorum"

Daha önce, "Saat 9'u 5 geçe ayağa kalkmadım" diyen 'Hergele' Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Artistlik falan yapmaya tenezzül etmeyip “şak” diye ayağa kalkıyorum" diye yazdı.

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:49
'Hergele' dünyadan hızlı döndü! "Artık 9'u 5 geçe şak diye kalkıyorum"

 yeniakit.com.tr  Hürriyet'in "Hergele"si Ahmet Hakan, yine döndü. Hakan, daha önce 10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe ayağa kalkmadığını söylemişti, bugünse, "Artistlik falan yapmaya tenezzül etmeyip “şak” diye ayağa kalkıyorum" diye yazdı.

"Artık her 10 Kasım'da..."

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Fikirlerinin, ideallerinin peşinden koşmak yerine gardırobunun peşinden koşanlar var ya... Sana en büyük kötülüğü onlar yapıyorlar ATAM!

Senin üzerinden kendilerini temize çekmeye çalışanları görünce benim midem bulanıyor ATAM!

Ben artık her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe... Artistlik falan yapmaya tenezzül etmeyip “şak” diye ayağa kalkıyorum ATAM!"

"Ayağa kalkmadım" demişti

Hakan, 2014 senesinde, 10 Kasım'da ayağa kalkmadığını yazmıştı. Hakan'ın ilgili yazısı şu şekilde:

"Yer: Teşvikiye. Mekân: Bizim kahvenin dış bölümü. Saat: 9'u 5 geçmek üzere. Ortam: Yarı dolu. Sokak: İnsan kaynıyor. Siren sesleri yükseliyor aniden. Beş masa ayağa fırlamış durumda. İki masa oturuyor. Ben de kalkmayanlar arasındayım.

İşte tam bu sırada, sokağın karşı tarafındaki minibüs durağındaki seküler bıyıklı bir amca, bana doğru 'Allah belanı versin senin, niye kalkmıyorsun' işareti yaptı. (İki elini yukarı kaldırıp üzerime doğru savurma prensibine dayalı bir işaret.) Hiç üstüme alınmadım. Önümdeki gazeteye gömüldüm."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 11:49

YORUM YAZ

 • Yetmez ama evetYetmez ama evet5 ay önce
  Hani o hepimizin bildiği ata' nın koyu gri bir büstü var ya, onu koy evine, ki mutemelen de vardır zaten; ara ara git öp, sev, oşğa, ne bileyim sarıl vs.
 • TurkTurk5 ay önce
  Sizin neden bu kadar zorunuza gitti.
 • kralkral5 ay önce
  e ne yapalım yani sen bir putperest isen saylan ablan,galip reşit ile beraber ateşin bol ve daim olsun.hem de ışıklar içinde
 • Merhaba Merhaba 5 ay önce
  Adama ne yaptıysanız Atatürkçü oldu. Bu güzel bir şey.
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 5 ay önce
  Birde sonra neler yaptığını da yazsaydı iyi olurdu. Belkide secde ye gidiyordur. Bunlardan herşey beklenir. Bundan sonra başka ikinci reis daha gerekiyor. Bütün bu saçmalıklara son verecek.
 • elli yaşlıelli yaşlı5 ay önce
  ben oturuyorum evimdeyim hatta uzanmış yatıyorsam istifimi de bozmuyorum. inan çok rahat oluyor. ne yapayım ...malumunuzdur şu cümleler sözler atayı sevenlere ait;" Atam sen kalk ben yatam" ya da "Atam izindeyiz". ben ömrümün sonuna kadar izinliyim zaten...evimdeyim yatıyorum...kalkmasını istediğiniz kalkabiliyorsa buyursun kalksın...ben bugüne kadar malumlardan kalkabilenini görmedim. siz de inanç olsa fatiha okur ya da mevlit okutursunuz.
 • receprecep5 ay önce
  desene ilk defa adamlık yaptım diye
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Hidayet Allah'tan bir gün inşaallah size de nasip olur.
 • özgünözgün5 ay önce
  Bir gün siz bizden daha çok savunacaksınız ATAYI.
 • ŞahinŞahin5 ay önce
  "Ayasofya'yı puthaneye çeviren, Kur’an harflerini kaldırıp, yerine lâdini harflerini koyan, ezanı Türkçe okutan, hilafeti kaldırıp Müslümanların irtibatını koparan, Osmanlı sülalesini Avrupa’ya süren, kılık kıyafet kanunuyla, hanımları açık saçık hale getiren, milletinin başına ulemaca küfür alameti sayılan şapka geçiren, milletinin ve ordusunun şerefini kendi şahsına alıp onları şerefsiz bırakan, ve bunlar gibi daha çok şerir icraatlarıyla, bin senedir İslamiyet içinde çıkması beklenen ve aldatmakla iş görecek olan,Süfyan’üd Deccali sevmemek suç olabilir mi? Ve O’na zerre miskal muhabbet bu din, millet ve memlekete ihanet olmaz mı?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Nisan 2019