• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hem şovmen, hem küfürbaz! İYİ Partili ismin isyan ettirdiği eski başkan konuştu

Daha önce şehit cenazesinde aile üyeleriyle fotoğraf çektirmek için şekilden şekle giren ve lüks giyimiyle tepki çeken İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, küfürbaz dili, üstenci-aşağılayıcı eylem ve söylemleriyle parti teşkilatı mensuplarını canından bezdirdi. 7 ilçe başkanı ve 500’den fazla parti üyesi Cesur’a tepki için istifa etti. Cesur'a isyan eden İl Başkanı Özgür Tandoğan, konuya dair açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-07-31 07:48:00 - 2020-07-31 10:12:32
Hem şovmen, hem küfürbaz! İYİ Partili ismin isyan ettirdiği eski başkan konuştu

İYİ Parti Isparta teşkilatında Aylin Cesur depremi yaşanıyor. Partinin il başkanı Fazlı Özgür Tandoğan, 7 ilçe başkanıyla birlikte istifa etti. 500’den fazla parti üyesinin de istifa ettiği olayın nedeni küfürbaz Cesur’dan başkası değil. Afyonkarahisar’da toprağa verilen Şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin’in cenazesine kürk mantoyla katılarak tepki çeken, bu tepkilere ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz’ şeklinde yanıt verdiği öğrenilen Cesur, geçtiğimiz günlerde Salda Gölü’yle ilgili tuhaf bir mesaj paylaşmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü’ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda’nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız.

Bardağı taşırdı

Küfürbaz Aylin Cesur’un skandalı bununla da kalmadı. 26 Temmuz Pazar günü gerçekleşen İYİ Parti 2. Olağan Kongresinde Isparta eski İl Başkanı Fazlı Özgür Tandoğan’ın eşi Banu Tandoğan’ı hedef alan Aylin Cesur, “Önce karının diline sahip olacaksın” diye bağırdı. Bu sözlerin bardağı taşıran son damla olduğunu ifade eden Özgür Tandoğan, “Yapılanlar en son ailemi hedef aldı. Bu söylemlere artık tahammül edemeyeceğim için istifa kararı aldım. Teşkilattaki arkadaşlarım da ‘senin namusuna yapılan hareket bize yapılmıştır’ diyerek hareket ettiler” dedi.

Yeni Şafak’a konuşan İYİ Parti Eğirdir İlçe Başkan Yardımcısı Banu Tandoğan ise “Aylin Cesur yaptığımız sosyal medya paylaşımlarını kendi üzerine alınarak sürekli suçlamalarda bulundu. Delege seçimleri sırasında aday olan diğer kişiye, ‘yanınızdaki kişiler yazdıklarına dikkat edecek’ diye ayar verdikten sonra eşime dönerek, ‘sen önce yanındaki karının diline sahip olacaksın. Onun yazdıklarına sahip olacaksın’ dedi. Ona şu cevabı verdim: Ben bu partinin bir üyesiyim. Eşim de olsa yazdıklarıma, konuştuklarıma yön veremez. Kendinizi benden üstün göremezsiniz!

Cesur’un delege seçimlerinden sonraki gün kliniklerini aradığını aktaran Banu Tandoğan, “Telefonu açan çalışanımıza ‘Özgür Tandoğan beş dakika içerisinde ameliyatı bırakıp telefona baksın. Yoksa basın açıklamamı izlesin, elimde ses kayıtları, videolar var. Rezil edeceğim onu’ diye çığlık çığlığa bağırmış. Biz ameliyatta olduğumuz için çalışanımız bunu bize işlem bittikten sonra söyleyebildi. Yaptıkları artık dayanılacak gibi değildi, durumu Ankara’ya bildirdim” diye konuştu.

Cenazede abdestsizdi

Aylin Cesur’un kontrolsüz tavırlarına İYİ Parti’den pek çok kişi tepkili. İYİ Parti Isparta Genel Meclis Üyesi Sinan Aydın, il yönetiminin Aylin Cesur’un tehdit ve iftiralarına maruz kaldığını belirterek şunları söylüyor: “Kendisi daha önce başka parti yöneticilerini de baskı altına alarak istifa ettirdi. Şimdiki hedefi ise partinin tüm borçlarını ödeyen il başkanımız Özgür Tandoğan oldu. Milletvekili olarak yaptığımız her paylaşımı üzerine alınıp, genel merkeze hakkımızda dosyalar sunduğunu biliyoruz. Bir milletvekilinin görevi ekran görüntüsü, ses kaydı almak değildir. Hele hele yönetimdeki kişilerin sosyal medya hesaplarında kimleri beğendiğine kadar takip etmek hiç değildir. Bir vekilin görevi seçim bölgesi olmak üzere memleketine hizmet etmektir. Yaptığı çıkışlarla partiyi zor duruma düşürüyor. Parti için çalışanları ötekileştiriyor. Beyaz kürküyle katıldığı şehit cenazesi de olay olmuştu, o cenazeye de zaten abdestsiz gitmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Öztürk ÖZİSLAM

Bunlar Milliyet ve ahlak erozyonuna uğramış Türk İslam Ülkücüsü olmayan müslüman düşmanı LAİK KRİPTO MİLLİYETÇİLERDİR. MİLLİYETÇİ HAREKETLE ilgileri yoktur. Bunların milliyetçilik anlayışı ULUSAL LAIK SOL çizgisindedir. Arap diye müslüman düşmanlığı ÜLKÜCÜ HAREKET TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞTİR. Bunlar Milliyet erozyonuna uğrayan kripto laik milliyetçilerdir. Ülkücü hareket içerisinde yerleri yoktur. Sığınacakları tek liman CHP ve HDP dir. Ulusal (milli) sol ile aynıdır.
 • Yanıtla

HOROZ KENTLİ

Demekki sonradan görme çamurdan dönme diye buna deniyor napsın vekil oldum beyaz kürk buldum diye mi böbürleniyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı