• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP'den terörist Abdullah Öcalan talebi

İmralı Adası'nda meydana gelen orman yangınının ardından terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'den açıklama geldi. Açıklamada terörist başı Abdullah Öcalan'ın ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmesi gerektiği ifade edildi.

2020-02-27 15:50:00 - 2020-02-27 16:01:37
HDP'den terörist Abdullah Öcalan talebi

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin Batman milletvekili Ayşe Acar Başaran, yaptığı açıklamada İmralı'da çıkan yangın haberinin ardından terörist başı Abdullah Öcalan'ın ailesi ve avukatlarıyla görüşmesi gerektiğini söyledi.

Bebek katiline 'sayın' demekten geri durmayan sözde vekil şunları kaydetti:

"Ayrıca bugün olaydan sonra Asrın Hukuk Bürosu ve Sayın Öcalan'ın ailesi de İmralı Adasına gidip oradaki durumu gözlemleyip, Sayın Öcalan'ın sağlığı ve güvenliği konusunda kendi gözleriyle gözlem yapabilmek için başvuru yapmışlardır. Toplumdaki bu rahatsızlığı, panik havasını, kafalardaki bu soru işaretlerini giderebilecek net bir yaklaşım hemen, en kısa sürede yarını beklemeden en kısa sürede sergilenmeli, Sayın Öcalan'ın ailesi ve avukatlarıyla görüşmesi sağlanmalıdır."

Bursa Valiliği açıklama yaptı

Yangınla ilgili Bursa Valiliği de şu açıklamayı yaptı:

"İmralı Adasında 27 Şubat 2020 Perşembe günü saat 07.45 sıralarında, İmralı Adası Kuzeyinde bulunan yaşam ve cezaevi yerleşkesini etkilemeyecek uzaklıkta olan Radar Tepe bölgesinde (35 TPE 2984891269) çevre aydınlatma elektrik direklerinde bulunan tellerin rüzgarın (şiddetli lodos) etkisiyle birbirine çarparak çıkan kıvılcımların otları tutuşturması sonucu çıktığı değerlendirilen örtü ve orman yangını an itibariyle kontrol altına alınmış olup yangın soğutma çalışmaları devam etmektedir."

Ne olmuştu?

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın tutuklu bulunduğu İmralı Adası'nda sabah saatlerinde orman yangını çıktı.

Marmara Denizi'ndeki lodos nedeniyle müdahalenin zorlaştığı yangınla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da "İmralı'daki cezaevinin çok ötesinde bir yangın çıktı. Cezaeviyle ilgili bir risk söz konusu değil. Gerekli çalışmalar yapılıyor, büyük bir yangın değil. Hem helikopter, hem arazözler çalışıyor. Müdahaleler yapılıyor" diye konuşmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

delinin peşinde.

asın şu ..neyi neyi bekliyorsunuz.
 • Yanıtla

Adil

Bula bula bebek katili caninin bu fotoğrafını mı buldunuz haberde kullanmak için?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı