• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HDP'den düşürülen vekilliklerle ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki

HDP'li Leyva Güven ve Musa Farisoğlulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından HDP eski Milletvekili Sibel Yiğitalp, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun paylaşımını alıntılayan Yiğitalp, "Ucuz demokrasicilik oyunu ile insanların aklıyla dalga geçmeyin" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-06-04 19:16:00 -
HDP'den düşürülen vekilliklerle ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki

Siyasi ve askeri casusluktan yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleri düşürüldü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Enis Berberoğlu'nun Milletvekilliğinin düşürülmesi, içinde yaşadığımız 20 Temmuz Sivil Darbe sürecinin bir sonucudur, millet iradesinin yok sayılmasıdır. Adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak için demokrasi mücadelesine devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında HDP'li milletvekillerinin ismini paylaşmaması ise dikkat çekti.

HDP'li eski vekilden sert tepki

HDP 25. ve 26. Dönem Milletvekili Sibel Yiğitalp, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçcaroğlu'nun tweetini alıntılayan Sibel Yiğitalp, "Ucuz demokrasicilik oyunu ile insanların aklıyla dalga geçmeyin #MeclisteDarbeVar ve darbenin bizzat ortağısınız" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İs-hak

Bay müdür sen ömrün de hiç doğruların yaninda olmadın  
 • Yanıtla

alaattin

15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ KARŞISINDA DARBEYİ ENGELLEYENLERE KARŞI 20 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SÖYLEMİNİ KOYMAK; 15 TEMMUZU BİZ YAPTIK LAKİN 20 TEMMUZDA SİZ BİZİ HEZİMETE UĞRATTINIZ GERÇEĞİNİN KABULLENMESİDİR Kİ VELHASIL DARBENİN SİYASİ AYAĞININ KİMİN OLDUĞUNU GÖSTEREN BELGEDİR. CUMHUR BAŞKANINA KAÇACAK YER ARAYACAKSIN,SONUN GELDİ, BIRAKIP GİTMEN ÜLKE İÇİN EN HAYIRLISI OLUR TEHDİDİNİ YAPANLARIN ORTAK EYLEME GEÇTİĞİ GÜNDÜR 15 TEMMUZ.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı