• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hazımsızlar kalem oynattı! 'Öğretmenlere Cuma Namazı'nda zorunlu görev'

74 gün aradan sonra kılınan ilk Cuma Namazı'nda Sosyal Destek Vefa Grupları da cemaate yardımcı oldu. Aralarında polis, jandarma gibi kamu personellerinin olduğu Sosyal Destek Vefa Grubu'nun çalışmasını çarpıtan sol medya ise 'Öğretmenlere Cuma Namazı'nda zorunlu görev' yalanını öne sürdü.

Yeniakit Publisher
2020-05-29 18:23:00 -
Hazımsızlar kalem oynattı! 'Öğretmenlere Cuma Namazı'nda zorunlu görev'

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

Koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecini yaşayan Türkiye'de salgın sebebi ile geçici olarak ibadete kapatılan camiler bugün kılınan Cuma Namazı ile yeniden cemaate açıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kılınan Cuma Namazı'nda Sosyal Destek Vefa Grupları da kurallara uyulması noktasında cemaate yardımcı oldu.

'Öğretmenler zorunlu Cuma Namazı görevi' yalanı!

Camilerin açılmasına bir gün kala ise sol medya tarafından servis edilen 'Öğretmenlere zorunlu Cuma Namazı görevi' başlıklı haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı. Yeniakit.com.tr'ye konuşan Çankaya Müftüsü Ali Gülden, Sosyal Destek Vefa Grubu arasında polis, jandarma, bekçi gibi kamu personellerinin bulunmasının çarpıtılarak öğretmenlerin zorunlu olarak görevlendirildiği yalanına ilişkin açıklamada bulundu.

'Sosyal Destek Vefa gruplarımızın yardımını aldık'

Sosyal Destek Vefa Gruplarının da Cuma Namazı'nda cemaate yardımcı olduğunu hatırlatan Müftü Gülden, "Çankaya Kaymakamlığımız bünyesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan büyüklerimize katkı sunan Sosyal Destek Vefa gruplarımız var. Bu gruplar 81 ildeki tüm kaymakamlıklarla valiliklerin bünyesinde de mevcut. Mevcut gruplarımızdan da kılınan ilk Cuma Namazı'nda destek aldık. Sosyal Destek Vefa gruplarımız vatandaşlarımıza; dezenfektan sunmak, maske dağıtmak ve yönlendirme yapmak üzere yardımcı oldu." dedi

Müftü Ali Gülden, sözlerine şöyle devam etti:

"Öncelikle Cuma Namazı kılınmayacak camilerimizin görevlilerini Cuma Namazı'nın kılınacağı camilerde görevlendirdik. Hali hazırda zaten Sosyal Destek Vefa gruplarımız da görevlendirildi. Tüm bu personelimize rağmen eksik kalınan noktalarda da cami derneklerimiz ve gençlik gruplarımızdan destek aldık."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatansever

Bunlar halka hizmetin hakka hizmet oldugunu bilmez bunlar haktan ve halktan nasibini almamis bir avuc dalkavuk
 • Yanıtla

Murat

korkak haber Fox 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı