• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hasarlı binalarda oturanlardan Ekrem İmamoğlu'na kayak tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Palandöken'de kayak tatiline gitmesine İstanbul'da hasarlı binalarda oturanlar tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2020-01-29 07:38:00 - 2020-01-29 10:05:35
Hasarlı binalarda oturanlardan Ekrem İmamoğlu'na kayak tepkisi

24 Ocak'ta Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ertesi günü deprem bölgesine giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum'a gitti.

Palandöken'de  tatilinden fotoğrafları twitter hesabından paylaşan İmamoğlu, "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum'u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı" yazdı.

Sultangazi'de hasarlı binalarda oturanlar Ekrem İmamoğlu'nun bu paylaşımına tepki gösterdi. Bir ay otelde kaldıktan sonra hasarlı evine geri dönmek zorunda kalan Fati Özay,  "Bizim derdimiz kayak yapmak değil torunlarımızı kurtarmak. Biz bir yardım istiyoruz. Elazığ kan ağlıyor, Malatya kan ağlıyor onun orada kayak yapmasına ne gerek var. Biz üç gündür hiç uyumadık.  Biz 5 aydır mağduruz, buna çare bulsunlar. Bizim derdimiz torunlarımız. Ben ölsem bir şey olmaz. Torunlarımız için çere bulsunlar" dedi.

Aynı apartmanda oturan Sevim Öztürk ise deprem korkusunu hala yaşamaya devem ettiğini, apartman ile ilgili olarak belediyeden haber beklediklerini ifade ederek, "Orada nasıl tatil yapabiliyor bizleri düşünmüyor. Biz gece uyku uyuyamıyoruz. Az önce Manisa'da deprem oldu hepimiz korku içindeyiz. Kızım korkudan evden gitti. Korku içindeyiz. Bilgi gelecek diye sabah akşam bekliyoruz" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Care o çürük binalar yapılırken belediyelere rüşvet veren müteahhitlere engel olunup o binaların sağlam yapılması idi. 1970-80-90 lı yıllardan bahsediyorum. Şu an çare o binanın yıkılmasıdır ama o bina dediğim yüzbinlerce olunca maalesef çare mare yok. İş yapılırken sağlam yapacaksın yoksa çare yok. İmamoğluna gelince adam belediye başkanlığı yapma niyetinde değil zaten chpli başkanlara iş yapsın diye oy vermiyor vatandaş siyasi fikri için oy veriyor. Bundan sonra göreceksiniz iktidarıda chp ve ortakları alacak. Tayyip Erdoğanının başta suriyeliler olmak üzere artık 40-50 yi geçmiş hatalarından ve inadından dolayı böyle olacak. Farkında değil belki ama suriyeli müslümanlıkla alakasız kibirli garip tipler yüzünden şu güzel halkı değersizleştirerek en büyük hakareti yaptı...
 • Yanıtla

Her şey güzel mi

Tepkiye gerek yok ki, o İBB yi bir tramplen olarak başkanlığa kullandı. Ama ağzının payını alacak ikinci Abdüllatif Şener olacak inşaallah.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23