Harekata karşı çıkan HDP'li Ali Kenanoğlu'ndan 'Alevi' provokasyonu!

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Barış Pınarı Harekatı'na her PKK yanlısı gibi tepki gösterdi. Operasyonu gayri meşru gösterme çabasına giren terör sevici vekil, TBMM kürsüsünde Alevilerle ilgili büyük bir provokasyona imza attı.

11 Ekim 2019 Cuma 15:32
Harekata karşı çıkan HDP'li Ali Kenanoğlu'ndan 'Alevi' provokasyonu!

Suriye'de Fırat'ın doğusunda terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı, HDP'yi çılgına çevirdi. Hemen her gün ithamlar ve halkı provoke eden konuşmalar birbirini izliyor.

Provokasyon kokan açıklamalardan birisini de HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu yaptı.

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili TBMM kürsüsünde konuşma yapan Kenanoğlu, "Rojava aynı zamanda bir Alevi yerleşim bölgesidir. Siz Türkiye'de Alevilere yaşam hakkı vermeyeceksiniz ama Suriye'de Alevileri koruyacaksınız öyle mi?" ifadelerine yer verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 15:32

YORUM YAZ

 • A.AA.A3 gün önce
  Ulan ...nin çocuğu ben Aleviyim. Devlet memuruyum. Atam dedem bu topraklarda hür doğdu, yaşadı, savaştı, şehit oldu nice diğer vatan evlatları gibi. Mehmetçiğimiz teröristlerin an itibariyle kafasını eziyor. Hiç mi yediğin ekmeğin kıymetini bilmezsin. Biz öz Türk’üz. Aynı zamanda müslümanız. Üstelik seninle aynı ocaktanız. Hubyar ocağı. Ama senin kanın bozulmuş. Dün nasıl Atatürk baş komutan ise bugünde Recep Tayyip Erdoğan başkomutandır. Bir parça insan ve şu vatana sadık olun.
 • mustafamustafa3 gün önce
  HANİ NASRETTİN HOCANIN BİR LAFI VARYA YA TUTARSA. İŞTE BU HERŞEYİNİ NAMUSUNU BİLE KAYBETMİŞ ŞEREFSİZLER YA TUTARSA DİYE HER YOLU DENEMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR. ELLERİNDEKİ BÜTÜN KARTLARI MASAYA SÜRÜYORLAR.
 • emekli çavuşemekli çavuş3 gün önce
  SEN...İLK..ÖNCE....GİT....DAĞA...KAÇIRILAN...SÜBYAN...KIZLARIN...ERGEN....GENÇLERİN.....ANALARININ.....AĞITINI...DİNLE.....BU....İŞİNİZE...GELMIYOR...DEĞİLMİ.....?????? 
 • hjkhjk3 gün önce
  senin gibi bu ülkede yaşayan kürtün............
 • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM3 gün önce
  Aleviler Türkiyede baskın toplumdur. Herkes rahatça aleviyim der, alevi vakıf ve Dergahlarına rahatça gider. Ama Sünniler ben sünniyim dediğinde saldırı başlar. Mezhep mi var? Böyle birşey yok. Alevi ben Aleviyim dediğinde kimse islamda mezhep mi var Alevilikte nerden çıktı demez. Bir Sünni ben Dergaha vakıfa gidiyorum kayıtlıyım dediğinde tarikatçı cemaatçi diye suçlanıyor. Hemen devlet kadrolarından atılıyor. Ama her alevi hacı bektaş tarikatı açık. Herkes gidiyor. Cem ve alevi vakıf ve Dergahları açık. Herkes serbestçe gidip geliyor ve normal karşılıyor. Ama söz konusu sünni mezhep ve vakıfları Dergahları olunca yer yerinden oynuyor.
 • nene hatunnene hatun3 gün önce
  ATIN BU .....İ MECLİSTEN NE İŞİ VAR MİLLETİN MECLİSİNDE....
 • . . 3 gün önce
  Bir kerede ülkenizden yana olun tühhh size

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019