Hande Fırat istifa ettiğini yazdı! AK Partili vekilden flaş istifa açıklaması

Hürriyet yazarı Hande Fırat'ın AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun tüm görevlerinden istifa ettiğine dair yaptığı haber sonrası AK Partili vekilden dikkat çeken bir açıklama geldi.

14 Mayıs 2019 Salı 11:00
Hande Fırat istifa ettiğini yazdı! AK Partili vekilden flaş istifa açıklaması

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat bugünkü köşesinde AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun tüm görevlerinden istifa ettiğine dair dilekçeyi parti yetkililerine verdiğini öne sürdü. Yeneroğlu ise istifa ettiğini yalanlayıp Fırat'ı etik dışı davranmak ve sözlerini çarpıtmakla suçladı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimiyle ilgili kararı sonrası partisine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmek üzere istifa dilekçesi kaleme aldığı belirtildi. Yazısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Mayıs'taki "Partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetiminden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlayamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebilir" cümlesiyle başlayan Fırat, Yeneroğlu partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e verdiğini iddia etti. Fırat, Yeneroğlu'nun dilekçeyi verirken "Sayın cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim" dediğini de aktardı.

Jet yalanlama

Hande Fırat'ın yazısına AK Parti'li Yeneroğlu'ndan jet hızıyla yalanlama geldi. Yeneroğlu "İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş." diyerek tepki gösterdi.

Yeneroğlu ile ilgili gelişmeleri kaleme alan Hande Fırat'ın "İstifayı verdi" başlıklı yazıdaki o bölümü:

(AK Parti Genel Merkezi'nde, 10 Mayıs'ta yapılan MKYK toplantısında) Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, "Sayın Gül partimizin kurucularından biri değil yanlış biliniyor. Hatta Cumhurbaşkanlığ'nın ardından partiye üye olmadı. Ahmet Bey ise eski başbakanımız. Onların yaptığı açıklamaları anlıyorum ama partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetimi ve MKYK içerisinden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebiir" dedi.
Salonda kendisini dinleyenler arasında AK Parti İstanbul Miletvekili Mustafa Yeneroğlu da vardı. Yeneroğlu, YSK'nın İstanbul seçimleri kararının ardından Twitter aracılığıyla eleştirilerini sıralamıştı. Mustafa Yeneroğlu'nun MKYK toplantısının ardından moralinin bozuk olduğunu ve toplantı sonrası yapılan iftarada katılmadığını söyleyelim.
Yeneroğlu hafta sonu bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, İstanbul İl Teşkilatı ile MYK üyeleri ile yapılan toplantıda dinledi. Edindiğim bilgilere göre Cumhurbaşkanı benzer eleştirileri o toplantıda da dle getirdi, hatta "Arkamdan iş çevirenler var" diyerek bazı parti yöneticilerinin aleyhinde çalıştığını söyledi.
İşte bu topantıdan sonra Yeneroğlu partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e verdi. Yeneroğlu dilekçeyi verirken, "Sayın Cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim" dedi.
Kaynaklarımdan bu gelişmeleri öğrendikten sonra Mustafa Yeneroğlu'nu aradım. Kelimesine dokunmadan bana söylediklerini aktarıyorum. Sözlerine, "Keyfim yerinde değil, hiçbir siyasi hesap içinde değilim" diyerek başlayan Yeneroğlu, "Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum" dedi.
Sohbetimiz boyunca yurtiçinde ve yurtdışında yaptığı görüşmelerden hareketle, sadece ülkesinin iyiliği için eleştirilerde olmadığının, hiçbir eski siyasetçi ile bağı bulunmadığının, hiçbir siyasi hesap içinde bulunmadığının altını çizdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 11:00

YORUM YAZ

 • ValiVali5 gün önce
  Böyle milletvekillerine kicik oluyorum neden mi? İmamoglunu destek için pkk lisi, dhkplisi, abd, ab ulkeleri, İsrail'i bir olmuşlar,partisinin bu durumda bu zat partisine karşı tweeter dan yazılar yazıyor.Buda kafa mı? İnsana sormazlari sen kime çalışıyorsun? Böyle insanları niye milletvekili yaparlar anlamış değilim..
 • kuntakintekuntakinte7 gün önce
  DE GET OLA MAKAM İŞGAL ETME SEN OLSAN NE OLUR OLMASAN NE OLUR YA DAVUTUN OĞLU YADA GÜL GİBİ ABUDULLAH ÇAĞIRMIŞTIRBU TÜR DÖKÜNTÜLERDE DÖKÜLMELER OLACAK BENCE ADAM GİBİ İSTİFA ETTİM DE GET NE DEMEK DİLEKÇE BIRAK BENİ İSTEDİĞİN GİBİ KULLAN İSTER İSTİFA ETTİR BİLMEM NEGİBİ ŞEYLER İLE BAŞKANI OYALAMA ADAM OLUN ADAM YÜREK OLUN YÜREK YİĞİT OLUN YİĞİT BUNU YA ÖĞRENECEKSİNİZ YA ÖGRENECEKSİNİZ O KADAR AT BUNU BAŞKAN YORULMUŞ METAL BU DİLEKÇESİNDEN VE GAZETECİYE VERDİKLERİNDEN SONRADA KIVIRMASINDAN BELLİ ŞAŞKIN ÖRDEK GÖLE TERS DALARMIŞ YORGUNLUKTAN ŞAŞKIN DOLAŞIYOR FAİDESİ OLMAZ ARTIK KÖSTEK OLUR AYIKLANMALI BAŞKANIM BENİM YAPARSIN GEREĞİNİ O KADAR
 • PostacıPostacı8 gün önce
  Sakın ha Sayın Yeneroğlu, kamplaşma-kutuplaşma gibi chp.nin köpürttüğü dolduruşlara bakmayın bile. Zaten AKPARTİ içinden vaktiyle kaymağını yiyip şimdi de nankörlük (hainlik mi desek) yapanlar, parti kurup Akparti'yi içinden çökerteceklermiş.Çok beklerler. Namuslu bir AKPARTİ'li bu tür ayak oyunlarına gelmez.Onlar Yüzde1 oy bile alamazlar.Rahat olunuz.
 • nusret hocanusret hoca8 gün önce
  Onun istifa edip etmeyeceğini tabi ki herkesin kendisi bilir ancak AK parti döneminde Partiden/gücünden nemalanmak için yığınlarca münafık tipli insanlar oluştu. Kimim ne olduğu belli değil.
 • İbrahim alkılıç İbrahim alkılıç 8 gün önce
  İsteklerim kabul edilirse istifa etmem,aksi taktirde istifa ederim. Neymiş, "of tı rekort" muş. Hadi ordan, git işine!
 • hsnhsn8 gün önce
  o fitneciler doğru yazmazlar ama inşallah şu aşamada bu fitne kuyusuna irin olacak bir işe girişmezsiniz çünkü partinincumhurbaşkanı başbakan bakan yaptığı bir takım kendini bilmez kibir ustası bu bu kuyunun müdavimi olmuş durumda
 • SelimSelim8 gün önce
  AKP içinde reise tesr düşen defolup gidebilir.
 • EKOLL EKOLL 8 gün önce
  Bu konuşmalardan anladığım bir yerleri oynuyor.
 • İşsiz İşsiz 8 gün önce
  Farklı düşünene hiç tahammülünüz
 • ismailismail8 gün önce
  Bu dünyada hic kimse sahtekarlarla uzun zaman ayni masada oturmak istemiyor tabiiki
 • Mutlu TuranMutlu Turan8 gün önce
  Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019