Seçim 2019 Sayfası

Hamilelikte oluşan çatlakları önlemek için ihtiyacınız olan yalnızca 3 malzeme

Hamilelik sırasında oluşan derin çatlakların önüne sadece üç bitkisel yağ ile geçebilirsiniz.

15 Nisan 2019 Pazartesi 12:47
Hamilelikte oluşan çatlakları önlemek için ihtiyacınız olan yalnızca 3 malzeme

Hamileliğin anne bedenine bıraktığı en belirgin izlerdir çatlaklar… Kilo alımı ve nemsiz kalan cildin etkisiyle bu çatlaklar son derece belirgin olabilir. Uzmanlar derin çatlakların aslında beden yapısıyla da ilgili olduğunu belirtiyor. Doğum sonrasında ise meydana gelen çatlaklar bıçak altına yatmadan ortadan kaybolmuyor. Bu nedenle birçok anne bu çatlakları ömrü boyunca bebeğinin hatırası olarak gururla taşıyor. Çatlaklar bazı hanımların ise psikolojisini olumsuz etkiliyor. Doğum sonrası bu çatlaklardan kurtulmak son derece zor olduğu için siz önleminizi hamilelik sürecinde alabilirsiniz.

Tecrübeyle sabit

Gebelik sürecinde eczanelerden alabileceğiniz birkaç ürün mevcut. Ancak söz konusu bu ürünler bir hayli el yakıyor. Benzer bir yağı evde kendiniz de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Yalnızca üç malzeme kullanarak hazırlayacağınız yağın faydalı olduğu ise tecrübeyle sabit.

Yağların tazeliği önemli

Öncelikle güvendiğiniz bir aktardan küçük şişelerde tatlı badem yağı, halis zeytinyağı ve jojoba yağı alın. Yağların son kullanım tarihlerine çok dikkat etmelisiniz. Özellikle jojoba yağı bozulduysa; o şahane kokusunu tarif edilmesi güç acı bir rayihaya bırakıyor.

İyice çalkalayın

Söz konusu küçük şişeler 50 ml oluyor. Aldığınız üç yağı, sprey şişesine dökün. Ardından bu yağı güçlüce çalkalayın. İşte, bu kadar kolay. Bu karışım ortalama bir ay size yetecektir. Elbette, aldığınız kilolar ve karnınızın büyüklüğü zaman içinde bu yağı bitirme sürenizi de hızlandıracaktır.

Çatlaklara karşı önlem

Gebeliğin ikinci ayından itibaren doğuma kadar her gece bu yağı karın, kasık ve kalçalarınıza uygulayın. Bu yağ vücudunuzu hem nemlendirecek hem de koruyacaktır.

 

Hamilelikte yaşanan ayak şişlikleriyle nasıl mücadele edilir?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 12:47

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Nisan 2019