• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Halep'i ele geçiren Katil Esed'den ilk açıklama: Er ya da geç...

Suriye'deki iç savaş devam ederken muhaliflerin elinde bulunan Halep kırsalının rejim güçleri tarafından ele geçirilmesinin ardından Esed açıklamada bulundu. Esed, kontolü dışındaki her karış Suriye toprağının geri alınacağını belirtti ve yaklaşık 1 milyon sivilin göçüne neden olan saldırıların devam edeceği sinyalini verdi.

Yeniakit Publisher
2020-02-17 21:47:00 - 2020-02-17 22:55:35
Halep'i ele geçiren Katil Esed'den ilk açıklama: Er ya da geç...

Suriye rejim güçleri Rusya'nın da yoğun desteğiyle Pazar günü gerçekleştirdiği operasyonlarla Halep'in batısında pek çok noktada kontrolü sağladı.

Rejim Halep'i ele geçirdi

Suriye rejiminin ülkenin kuzeyindeki muhaliflere karşı başlattığı askeri harekat sonrası, rejim güçleri muhaliflerin kontrolündeki Batı Halep'i de ele geçirdi. Önceki gün yapılan askeri harekat sonucunda muhaliflerden geri alınan bölgelerde kutlama yapan Esed'e bağlı askerler gövde gösterisinde bulunmuştu.

"Saldırılar devam edecek" sinyali

Esed ise akşam saatlerinde Suriye medyasına yaptığı açıklamalarda, askeri güçlerinin genişlemesinin sadece başlangıç olduğunu belirtti. Esed, "Bu muhaliflerin tamamen yenilgiye uğratılması için bir başlangıç. Er ya da geç yenilecekler" dedi. Halep'teki askeri başarılarının savaşın sonu olmadığını belirten Esed, muhalifleri tehdit ederek operasyonların devam edeceği mesajını verdi.

Saldırılarla halk göçe zorlanıyor

Esed'in İdlib ve kırsalında başlattığı Rus destekli saldırılar neticesinde BM'ye göre yaklaşık 900 bin, Türkiye Cumhuriyeti'ne göre ise yaklaşık 1 milyon Suriyeli, Türkiye sınırına doğru göçe başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırılar sonucunda sınıra doğru başlayan göç hareketi için çalışmaların başlatıldığını belirtmiş ve sınır bölgesinde briketten evler yapıldığını açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş

Rusya, iran abd sahada kazanıyor. Her yerde köşeye sıkıştırıldık. Atacağımız adımlarda geç kalıyoruz. Desteklediğimiz muhalifler yeniliyor. Dolayısıyla bizde yeniliyoruz. Allah yardımcımız olsun. Mehmetcigimize güç versin. Devletimizi bizi yönetenleri güçlü kılsın. Allah zafer nasip etsin.
 • Yanıtla

Berzah_

Şu kapıları açında ab ülkelerine akın başlasın,ab de esedi sıkıştırsın,öyle yada böyle bir sonuç çıkar elbette,yoksa biriket ev,çadır kurmak çaremi,sonu yok bunun,hep bizmi uğraşacağız,birazda ab uğraşsın,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23