Seçim 2019 Sayfası

Hackerlar, 11 Eylül saldırılarına dair gizli belgeleri yayınladı

2 milyon dolar değerinde Bitcoin ödemesi almadıkları takdirde 11 Eylül belgelerini 5 parça halinde yayınlamakla tehdit eden The Dark Overlord, 11 Eylül saldırıları ile ilgili 7 bin 500 kadar belgeyi daha yayınladı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 18:58
Hackerlar, 11 Eylül saldırılarına dair gizli belgeleri yayınladı

Hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül saldırıları ile bağlantılı olan 7 bin 500 kadar belgeyi internet ortamında paylaştı.

2 milyon dolar değerinde Bitcoin ödemesi almadıkları takdirde 11 Eylül belgelerini 5 parça halinde yayınlamakla tehdit eden ve 650 civarı belgeyi geçtiğimiz günlerde yayınlayan hacker grubu The Dark Overlord, 11 Eylül saldırıları ile ilgili 7 bin 500 kadar belgeyi daha yayınladı.

ABD hükümeti, sigorta şirketleri, avukatlık bürolarından elde edildiği iddia edilen ve internette yayınlanan söz konusu belgelerde, dönemin hükümetinin 11 Eylül olayları ile bağlantısı olduğunu gösteren herhangi bir delil yer almıyor.

Sigorta şirketleri hakkında flaş iddia

Sızdırılan belgelerde 11 Eylül sebebiyle meydana gelen zararı karşılamak için senaryolar üzerinde duran sigorta şirketlerinin, asgari seviyede ödeme yapmak için suçlu arama çalışmaları yaptığı iddiası yer alıyor.

Belgelere göre, sigorta şirketleri saldırıda kullanılan uçakların sahibi olan hava yolu şirketini, uçak üreticilerini, ABD Federal Havacılık Kurulu ve teröristleri suçlama yoluna gidiyor.

Aynı belgelere göre, şirketler, saldırıda kullanılan Boeing 757 ve 767 tipi uçakları uygun elektronik aktarıcı ile donatmadığı için Boeing şirketini suçlama üzerinde yoğun mesai harcadı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 18:58

YORUM YAZ

  • ReizReiz3 ay önce
    Saldırılarda uçak yoktu yalnız.Sadece sayılı tv kanalından dünyaya servis edilen görüntülerde( animasyon) uçak görüntüsü söz konusu, yoksa uçak gören duyan yok. Sadece malum tv kanallarının muhabirleri uçak görmüş.Yani işe bak görgü tanıkları hep bu muhabirler.Anlıyacagınız olayda binayı döşenen dinamitlerle yıkma var.Yoksa o çelik yığını binaya çarpan uçak bir o kadar geri gider.Neyse aya çıkma yalanından sonraki en büyük düzmece bu bence.Ha heckerlar uçaktan bahsediyorsa ellerinde bir nane yoktur başka bir iş var bu işin içinde.
  • Hacı dayıHacı dayı3 ay önce
    Bi hacker dükkânı da ben açacam İNŞALLAH...Maaş+sigorta+ kazanç dan eşit paylaşım...Dayım VATANımız a zarar ettirmeden basarız gaza İNŞALLAH....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019