• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HaberTürk'te küstah ifadeler! Ayetlerin yorumlarına çekidüzen istiyorlar

Ceren Özdemir cinayetinin ardından kadına yönelik şiddetin masaya yatırıldığı TV programına katılan HaberTürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Kur’an-ı Kerim ayetlerine çekidüzen isteyerek büyük bir skandala imza attı.

2019-12-04 11:25:00 -

Türk-İslam kimliğine ve toplumun sosyolojik yapısına uymayan Batı tarzı hatalı politikalar nedeniyle, kadına yönelik şiddet Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Son olarak 20 yaşındaki üniveriste öğrencisi Ceren Özdemir, evinin önünde kimliği belirsiz kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Cinayetin ardından, HaberTürk TV’de Ebru Baki’nin sunumuyla ekranlara gelen Para Gündem programında, HaberTürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in söz konusu cinayeti Kur’an-ı Kerim ayetlerinin yorumlanmasına bağlanması ve kadına yönelik şiddetin, kadınlarla ilgili ayetlerin yorumlarına çeki düzen verilmesiyle çözülebileceğini söylemesi dikkat çekti.

Diyanetin misyon üstlenmesini savunan Aydemir, “Bu bir kültür meselesi. Bunu sadece yasalarla veya polisiye tedbirlerle, İçişleri Bakanlığının alacağı tedbirlerle çözemeyiz. Bir kere din adamları, toplumun referans aldığı kurumlar, işte Diyanet İşleri Başkanlığı, bunların dini yorumlaması, kadınla ilgili ayetlerin yorumlanması, bunların bir elden geçirilmesi ve çeki düzen verilmesi gerekiyor. Maalesef bunlar düzelmeden, bu kültür düzelmeden kadına yönelik, çocuklara yönelik, aynı kategoride değerlendirmiyorum ama hayvanlara yönelik şiddeti çözemeyiz, yasayla sadece ceza vererek bu meseleleri çözemezsiniz.” diyerek büyük bir skandala imza attı.

Aydemir’in, kadına yönelik şiddetin kültür meselesi olduğunu savunup ardından ayetlerin yorumlarına çeki düzen verilmesi gerektiğini savunması ‘haddi aşmak’ olarak yorumlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ercan yusuf

habertürk ün ankara temsilcisi olarak atanan okumus CAHILIN önde gideni,cehaletini ortaya koymus,Kurani hic okumadigi belli ,Kurani bir sefer okumus olsaydi ,agzindaki salyayi kurana bulastirmazdi.
 • Yanıtla

Sinan

Helal olsun kimsenin konuşamadığı gerçekleri konuşmuş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23