• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Habertürk'te aşı olmayan vatandaşlar için tepki çeken çağrı! "Asker devreye girebilir, hapis cezası verilebilir"

Aşı olmayan vatandaşlara yönelik yasak çağrılarını sistematik bir şekilde sürdüren Habertürk'te skandal bir açıklama geldi. Vatandaşların yayınladığı ekran kayıtlarına göre, hukukçu olduğunu iddia eden Ersan Şen, aşı olmayan vatandaşların hapse atılması ve güvenlik güçleriyle zorla aşı yapılmasına yönelik hukuki düzenleme yapılabileceğini söyledi. Vatandaşların özgür iradesini göz ardı eden Ersan Şen'e sosyal medyadan büyük tepki geldi. Vatandaşlar bu sözleri "zorbalık çağrısı" olarak değerlendirdi.

Yeniakit Publisher
2021-06-12 23:56:00 - 2021-06-13 03:12:51

 yeniakit.com.tr 

Turgay Ciner'in sahibi olduğu Habertürk, aşı olmak istemeyen ve isteyen vatandaşları birbirine kışkırtmaya devam ederken diğer taraftan da 'algı' ve 'tehdit' yayınlarını sürdürüyor.

Aşı olma veya olmama iradesinin hedef alındığı yayınlarından bir yenisini daha gerçekleştiren Habertürk; İftihar Köksal, Mehmet Ceyhan ve Ersan Şen'i konuk aldı.

Vatandaşlara 'tehditler' yağdı

Pandemi döneminde korku pompalama politikalarına devam eden Habertürk'te vatandaşlara adeta tehditler yağdı.

Vatandaşların sosyal medyadan yayınladığı videolara göre, Habertürk'ün gerçekleştirdiği programda, daha önce genelgeyle yasak olamayacağını dile getiren Ersan Şen, aşı olmama iradesini gösteren vatandaşlara yönelik tepki çeken ifadeler kullandı.

"Aşı olmayan vatandaşlara hapis cezası" çağrısı

Vatandaşların özgür iradesinin yanında olması gerekirken zorunlu aşı için yasal düzenleme isteyen Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, aşı olmayanları hedef göstererek "Zorunlu aşıyı çıkarırsın. Dersin ki kardeşim, tıbbi geçerli mazeretin olmamak kaydıyla eğer bu mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası... Hatta ben zorunlu aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Bu gücün varsa uygularsın" şeklinde konuştu.

"Asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın"

Asker ve polisin de devreye sokularak zorla aşı yapılabileceğini söyleyen Ersan Şen, "Benim sıram geldiyse, ben aşıya gitmediysem, haklı bir mazeretim yoksa, yaptırımın neyse tatbik edersin. O insanları aşıya mecbur edersin. Veya öyle bir gündem olur ki, asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın. Bu hayat, her şey mümkün." diye konuştu.

"Önce biz yüzde 50'yi aşılayalım, olmayanlara sıra gelir"

Aşı olmayanlara yönelik dikkat çekici ifadelerde bulunan Ersan Şen, "Önce biz bir yüzde 50 olarak aşıyı olalım. Aşı olmak istemeyenlar var ya, onlara sıra gelir. Önce biz bir aşı olalım" dedi.

Vatandaşlardan sert tepki: #HaddiniBilErsanŞen

Sosyal medyadan sert tepki gösteren vatandaşlar, Ersan Şen'in hukuksuz sözlerine sert tepki gösterdi. Twitter'dan "#HaddiniBilErsanŞen" hashtag'ı açan sosyal medya kullanıcıları, aşı olmayanlara yönelik tehditleri sert sözlerle eleştirdi. Hashtag'a binlerce tweet atıldı.

Daha önce yasaklara karşı çıkmıştı

Yine Habertürk'teki bir programda açıklamalarda bulunan Ersan Şen, yasakların genelgeyle getirilemeyeceğini ifade etmişti.

Bir başka yayında ise Ersan Şen, alkol ile ilgili genelgelerin anayasaya aykırı olduğunu öne sürmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tasova

Hadi ulen!!! Hangi merci, hangi guc benim vucuduma zorla birseyler enjekte edebilir! Bu nasi bir mantik?! Kayitsiz sartsiz tek guvendigim Allah'ti geri kalan hersey ve hersey tartismaya ve benin intraz hakkim var, bu ozellikler ben sagligim ve vucudumla soz konusu ise!!! Ben devlet olarak ikna edersin ve ben karar veririm! Yobaz adam!
 • Yanıtla

fevzi

kıt akıllı hukukçulardan siyasete chp de başlar ve söner kendi söyler kendi dinler birde basiretsizler dinlerler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23