• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Haber gelince, arsa fiyatları fırladı!

KOCAELİ'nin Başiskele ilçesinde otomotiv devleri Ford Otosan ve Volkswagen'in fabrika kuracağını duyurması bölgedeki arsa fiyatlarını artırdı.

Yeniakit Publisher
2020-10-18 23:35:00 -
Haber gelince, arsa fiyatları fırladı!

Kocaeli’nin Başiskele ilçesine bağlı Sepetlipınar Mahallesi'nde iki dünya otomotiv devi Ford Otosan ve Volkswagen’in fabrika kuracağını açıklanmasının ardından arsa fiyatları yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı. Kurulacak fabrikada 2 bin kişinin istihdamı sağlanacak. Otomotiv devleri yeni kurulacak fabrikada yük minibüsü modellerini üreterek dünyaya pazarlayacak. Fabrikanın kurulacağının duyurulmasının ardından bölgedeki arsa fiyatları hızla değer kazanmaya başladı. Yatırımcılar da bölgedeki arsalara ilgi gösteriyor.

Bölgedeki arsa satışlarını değerlendiren gayrimenkul danışmanı Mevlüt Bozdağ, "Kocaeli’nin Gölcük ve Başiskele bölgelerinde özellikle otomotiv sektöründe belli başlı fabrikaların ve onların yan kuruluşlarının tesisleri ile donatılmış durumda. Bu bölgemiz; şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir istihdam kaynağıydı zaten. Fakat iki dünya devi, kendi aralarında yapmış oldukları protokol ile 2023 yılında çıkarmayı hedefledikleri ticari van araçlarını satışa sunmayı hedeflediler. Bu durumdan ötürü bölgedeki arsaların değerlenmesi konusunda önemli bir talep doğurdu" dedi.

Arsa fiyatlarının son birkaç yıldır yüzde 50’yi aşan oranlarda değer kazandığını ifade eden Bozdağ, "Son 2-3 yıl içerisinde yüzde 50’yi aşan oranlarda değer kazanması görüldü. Bu ülkemiz için, şehrimiz için ve en önemlisi istihdamın artması için önemli bir kazanç olacak. Buna bağlı olarak tabii ki konut alanlarda da ticari alanlarda da en önemlisi sanayi alanlarında da önemli bir artış gözlemlenmektedir. Bu tesisler zaten sanayi imarlı veya bacasız sanayi imarlı alanlarda yapılabiliyor. Fakat bu etki bölgedeki boş olan bütün arsalarda kendisini hissettirdi" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

asim keskin

Türkiyede baska toprak yokmus gibi marmara bölgesini yok ettiler. Yeralti suyu ve dereler bitmistir. yazik yazik.
 • Yanıtla

Yiyin efenfiler

Bu tür durumlarda aşaglik akp li hergelrler oncen bölge arazisini kapatıyorlar serefsizler nereye hangi yatırımın yapılacağını biliyor oraya corekleniyorlar .. Anadolu şehirlerinde önemli kurumların etrafındaki arsalara ve bu arsaların Ne zaman el değiştirdiğini incelerseniz bulursunuz bu şerefsizlerin ne kadar yerli milli olduklarini? Şehir hastahanesidir yeni açılan yoldur etrafına bakın bu arsalar kimindi kimin olmuş. Bir başka şerefsizlik.. değersiz bir bölgeyi değerli kılmak için imara açılması .. imara açılan bölgeye bakin ordada kimlere fit arsalar var bakınca bu mücahit kılıklı soytarıları ne kadar yerli ve milli olduğunu anlarsiniz.. bir hastaneyi bir önemli kurumu olmadık uygunsuz yere yapılmışsa ensesi kalın göbekli bir şerefsizin arsası vardır orası değerlenmesi gerekiyordu.. yiyin efendiler yiyin.. iyiki ahiret var
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23