• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar'dan savaş uyarısı

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar süper güçlerin Ukrayna merkezinde savaşın eşiğine geldiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-01-25 00:18:00 -
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar'dan savaş uyarısı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceği senaryoları ışığında ABD Ukrayna'ya silah sevkiyatı yaparken aynı zaman NATO Mukabele Gücü'nün aktif hale getirilmesi durumunda destek sağlamak üzere 8500 askeri teyakkuza geçirdi.

NATO'nun genişlemesinin kendisi için tehdit olacağı iddiasıyla Rusya hem Ukrayna'nın etrafına yığınağını her geçen gün artırdı hem de Baltık Denizi'nde ve sınırda tatbikatlarla göz dağı vermeye devam ediyor.

Batının gözünde Ukrayna ve Türkiye birbirine benzer

Abdullah Ağar Batı'nın nazarında Ukrayna’yla Türkiye'nin şok emen ülke, rezerv ülke, tampon ülke, yem ülke ve istikrarla, refahla, zenginlikle, istikrarsızlık, terör, gerilik ve düşman arasındaki ülke olmaları hasebiyle benzer niteliklere sahip olduğunu ifade etti.

"Taraf olmaya zorlanacağız"

Konjonktürel olarak resmi değerlendiren Ağar "Kriz var, fırsatlar, riskler var, jeopolitik değerin görülmesi var. Var ama, çok ama çok dikkatli, akıllı ve öngörü sahibi olmalıyız. Olası bir savaşta Baltık, Balkanlar, Doğu Avrupa, Karadeniz etki sahası olacak. Denge siyaset ve stratejisinde çok zorlanacağız. Taraf olmaya, tavır almaya zorlanacağız." dedi.

"Müttefiklerimiz tarafından satıldık"

Tarihi gerçekliğe ve yaşanmışlıkların altını çizen Ağar paylaşımını "Montrö, hava sahamız çok hassaslaşacak. Çok gol yedik. Çok oyuna tuzağa maruz kaldık. Müttefiklerimiz tarafından satıldık, aldatıldık, ihanete uğradık, baskı altına alındık, ötekileştirildik, yalnızlaştırıldık, şeytanlaştırıldık, haksız yere cezalandırıldık. Rusların da neler yaptığını biliyoruz ve onları da unutmadık" sözleriyle sonlandırdı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmalirus savaşına nekadar benziyo

ABD tufeklwrini ikitarafadasati ruscuk ayısı oyunagelme

Alex 34

Bu konuda said alpsoyun you tube videolarını tavsiye ederim. Özellikle de 62'deki küba füze krizi sırasındaki o müttefikin haltlarını daha iyi anlayıp, bugüne kadar bu konularda bizi nasıl kandırdıklarına şaşıracaksınız?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23