THY - Güney Avrupa

Güvenlik ürünlerinde ‘Sertifika’ya dikkat…

Uzmanlar, güvenlik ürünlerinde merdivenaltı ürünlerden kaçınılmasına ve kaliteye önem gösterilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

10 Ekim 2017 Salı 11:47
Güvenlik ürünlerinde ‘Sertifika’ya dikkat…

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların en büyük sorunlarından biri haline gelen güvenlik alınanda vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak ürünler de üretiliyor.

Ancak her alanda olduğu gibi bu sektörde de kötü niyetliler bulunuyor. Uzmanlar, güvenlik ekip ve ekipmanlarında kalitenin ön planda tutulmasının çok önemli olduğuna vurgu yapıyor.

Terör saldırılarının artışıyla birlikte güvenlik açıklarını minimum seviyeye indirmek isteyen kamu ve özel kuruluşlar güvenlik ürünlerine talebi arttırdı.

Olası saldırılarda güvenlik zafiyetlerini minimuma indirmek için sertifikalı ve kaliteli ürünlerin kullanılmasının hayati önem taşıdığını söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, merdiven altı üreticilerin güvenliği riske attığını ifade etti. 

Koray Kartal son zamanlarda tüm dünyada yaşanan terör saldırılarına sertifikalı ve dayanıklı güvenlik ürünleri kullanarak ilk önlem alınabileceğini dile getirerek ‘’Terör ne yazık ki bugün tüm dünyayı tehdit eden bir unsur. Topluma yönelik olası saldırılardan etkilenmemek için güvenlik önlemlerini artırmak gerekiyor. İnsanlar bugün güvenlik önlemlerinin her zamankinden daha fazla önem kazandığının bilincinde. Güvenlik ürünlerini doğru seçen kurumlar bu alandaki zafiyetleri minimum seviyeye indirebiliyor. Önemli olan güvenlik açıklarını doğru analiz eden ve dayanıklı ürünlerle hizmet veren profesyonel sertifikalı bir firma ile anlaşmak.” İfadelerini kullandı.

Dayanıklılığı test edilmiş profesyonel güvenlik önlemleriyle her türlü saldırının etkileri en aza indirilebiliyor.

Bu noktada Kartal, Yüksek Güvenlikli Kapılar (anti-terör road blocker, mantar bariyer), Zırhlı Güvenlik Kulübeleri gibi güvenlik önlemleri sayesinde tehlikenin büyük kapsamda engellenebileceğinin altını çizerken dikkat edilmesi gereken noktanın terör karşıtı ürünlerin sahaya uygunluğu olduğunu vurguluyor.

“KÖRFEZ ÜLKELERİNDEKİ PEK ÇOK TERÖR SALDIRISI ÜRÜNLERİMİZLE ÖNLENDİ”

Hayati önem taşıyan güvenlik sistemiyle pek çok olası saldırıyı önlediklerini belirten Kartal; ‘Sadece yerli üretim yaparak dünya standartlarında ürünler çıkarıyoruz. Mühendislerimizin tasarladığı ürünler girdiği çarpışma testlerinden başarıyla çıkarak sektördeki çoğu üründen daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Sertifikalı ürünlerimizle özellikle Körfez bölgesindeki ülkelerde pek çok terör saldırısını önledik. Bu bizim için çok önemli bir başarı. Güvenlik sektöründe faaliyet gösterdiğimiz için binlerce insanın güvenliğinden sorumluyuz. Bu da yaptığımız işlerde ve projelerde ekstra özen ve dikkat gerektiriyor”

Haber Tarihi: 10 Ekim 2017 Salı 11:47

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018