• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gülenist çete PKK tezlerini bile savunabilir

Yeniakit Publisher
2014-04-17 09:26:00 - 2014-04-17 00:11:11
Gülenist çete PKK tezlerini bile savunabilir

Sözde Ermeni soykırımını savunan Ermeni lobilerine ve ABD’li senatörlere destek veren paralel yapıya tepkiler dinmiyor. Yabancı ülke temsilciliklerine mektup yazarak, Türkiye’yi dünyaya şikâyet eden paralel yapının ihanetine AK Partililer sert çıktı.

RAMAZAN ALKAN / ANKARASözde Ermeni soykırımını savunan Ermeni lobilerine ve ABD’li senatörlere destek veren paralel yapıya tepkiler dinmiyor. Yabancı ülke temsilciliklerine mektup yazarak, Türkiye’yi dünyaya şikâyet eden paralel yapının ihanetine AK Partililer sert çıktı.

BAĞIŞ PARALARI TÜRKİYE DÜŞMANLARINA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Twitter hesabından Gülen Cemaati’ne ağır eleştiriler yöneltti. “Paralel yapının ABD’deki derneği, yabancı ülke temsilciliklerine mektup yazarak, ‘Türkiye’de demokrasi tehlikede’ demiş” diyen Kapusuz ihaneti şöyle anlattı: “İhaneti öyle bir boyuta ulaştırmışlar ki ‘Sözde Ermeni soykırımı’ yasa tasarısını hazırlayan ABD’li Senatör’e 6 yıldır bağış yapıyorlarmış. Evet, ABD’de paralel yapının bir lobisi var ama bu lobi tıpkı İsrail ve Ermeni lobisi gibi Türkiye’nin aleyhine çalışıyor. Türkiye’de milli duygulara vurgu yaparak bağış toplayan paralel yapı, bu paraları dışarıda Türkiye aleyhine propaganda için kullanıyor.”

“GÜLEN ÇETESİNİN TEK İDEALLERİ HOCALARI”

AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı Akit’e yaptığı açıklamada, paralel yapının Türkiye ve İslam için hassasiyet taşımadığını söyledi. “Tek dertleri kendi çıkarlarını korumak” diyen Bağlı, sözde Ermeni soykırımına Gülen Cemaati’nin destek vermesine şaşırmadığını belirtti. Türkiye’nin bu ve benzeri yapılardan mutlak surette kurtulması gerektiğini dile getiren tecrübeli siyasetçi Mazhar Bağlı şöyle konuştu: “Bu tür mekanizma, herhangi bir kurala bağlı olmaksızın her anlamda ülkeler ve toplumlar için sosyolojik olarak büyük tehdit oluşturur. Gülen örgütü gibi yapılar, ülkeleri fesada uğratma amacı içerisinde olabilirler. Bugün Türkiye aleyhine tezleri savunuyorlar. Çünkü Türkiye’deki iktidar onlar için düşman. Yarın Ermeniler aleyhine tezleri savunabilirler. Başka bir gün bu yapı terör örgütü PKK’yı ve onun tezlerini savunabilecek duruma gelebilir. Çünkü onlar için çıkarları ve hocaları ön plandadır. Türkiye ise ikinci plandadır.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

“PARALEL YAPININ AĞABABASI SİYONİSTLERDİR”

Kültürel Genetik Araştırmaları Düşünce ve Teshiş Platformu Onursal Başkanı Deniz Şar ise, paralel yapının ABD’de Siyonların güdümünde hareket ettiğini ve onlarla birlikte sözde Ermeni soykırımına destek verdiğini söyledi. Paralel yapının sözde soykırım iddialarını ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu’nda geçirebilecek kadar güçlü olmadığını vurgulayan Şar, “Paralel yapının ABD’deki sözde Ermeni soykırımı destekçilerine bağışta bulunduğu ispatlandı. Gülen Cemaati’nin soykırımın olduğuna inanan senatörlere destek vermesinin arkasında paralel yapıyla birlikte Siyon lobisi de var. Zaten paralelcilerin ağababası Siyonistlerdir. Paralelin gücü o tasarıyı oradan geçirmeye yetmez. Paralel yapı orada Neoconların peşine takılmış durumda. Tasarının geçmesinde de beraber çalışmış gözüküyorlar. Türkiye ne zaman İsrail ile ters düşse birileri ABD’de sözde Ermeni soykırımını gündeme getirir” dedi.Yeni Akit

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23