Gül ve Babacan'ın stratejisi deşifre oldu

Yeni parti kuracağı iddia edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kurucusu olduğu AK Parti’den istifa ederek çalışmalara başladığını duyuran eski bakan Ali Babacan’ın, stratejileri deşifre oldu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 21:18
Gül ve Babacan'ın stratejisi deşifre oldu

Abdulkadir Selvi, AK Parti’nin 18. yıl dönümü etkinliklerinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişim mesajlarını vereceğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, muhalefetin artık birleşerek AK Parti’ye alternatif oluşturabildiğini belirtti. Selvi yazısının son bölümünde, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kurucusu olduğu AK Parti’den istifa ederek çalışmalara başladığını duyuran eski bakan Ali Babacan’ın, Erdoğan ile mücadeleye girmeyeceğini iddia etti. Selvi, Gül ve Babacan’ın Erdoğan’ın Necmettin Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi izleyeceğini ifade etti.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Erdoğan, kurulacak olan yeni partilerle mücadeleyi seçecek. Bu belli oldu. Abdullah Gül ile Ali Babacan’ın ise Erdoğan’a karşı ince bir stratejiyle hareket edeceği söyleniyor. Bu konuda temel bir tercihte bulunmuşlar. Erdoğan’la mücadeleye girmeyecekler. Erdoğan’ın Erbakan’a karşı uyguladığı stratejiyi onlar da Erdoğan’a karşı uygulayacaklar: Erdoğan’ı eleştirmeden Erdoğan’la mücadele etmek”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 21:18

YORUM YAZ

  • teraziterazi1 ay önce
    Yazar işin aslını kaçırmış. Eleştirmeye kalksalar eleştirecekleri her noktada kendi payları var neyi eleştirecekler? Eleştiremedikleri için de başkaları eleştirecek bunlarda Millet İttifakını ne kadar tökezletirsek o kadar görevimizi ifa etmiş olacağız diyecekler. %1 le Anahtar Parti olma dışında elde edecekleri bir başarı yok. Efendilerinin komutu da zaten kendilerinin bir şey olmasını beklemeleri değil Türkiye'nin ve Tayyip Erdoğanın'ın yükselen değerini takozlamak mümkünse indirmek.
  • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
    BU MİLLET,HER ŞEYİ AFFEDER-HİYANETİ ASLA,,AFFETMEZ!BUNLAR NORMAL İŞLER DEĞİLDİR,HERKESTE BİLİYOR Kİ-BUNLARIN HİÇBİRİSİ DIŞARDAN,SİYON-MASON-İNGİLİZ-FETÖ DÜRTMESİZ BİRARAYA GELEMEZLER,GELENLERSE KESSİN SİYONİSTLERİN UŞAĞI-ABD-SAROS-İNGİLİZ-MASON DESTEKLİDİRLER!
  • Malatya lı Malatya lı 1 ay önce
    Ne davutoğlune babacan nede gülden bi cacık olmaz tek dertleri chp pkk ya çalışmak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019