• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gezi zekalılar yine sahnede! 'Pezevenk' Müjdat'tan sözde 'direniş' çağrısı

Pazar günü ODTÜ kavaklığında ağaç bahanesiyle düzenlenecek olan direnişe sanatçılardan da destek geldi. Pezevenk Müjdat Gezen, Levent Ülgen, Nuri Gökaşan ve Mert Fırat paylaştıkları videolarda, ODTÜ'deki provokasyonculara destek çağrısı yaptılar.

Yeniakit Publisher
2019-07-12 20:03:00 - 2019-07-12 20:07:28

 Oğuzhan Çağlar  Yeniakit.com.tr 

Öğrenci talepleri üzerine yapılacak olan KYK yurduna ağaç bahanesiyle karşı çıkarken polise hakaret etmekten çekinmeyen ODTÜ’lü 'öğrenci'ler pazar günü kavaklıkta direniş etkinliği düzenleyecek. Gezi provokasyonu gibi başlayan direniş söylemlerine şimdi de 'sanatçı'lar destek vermeye başladı. Öğrencilerin provokasyonlarına karşı ses çıkarmayan sanatçılar, direniş için yine tıpkı gezide olduğu gibi ağaçları bahane ediyor.

Polise “Onursuz” diyenleri “Genç fidanlar” olarak tanıttı!

Canlı yayında yaptığı ‘pezevenk’ açıklamasıyla adı ‘Pezevenk Müjdat’a çıkan Müjdat Gezen paylaştığı videoda, “ODTÜ hiçbir zaman yalnız değil, bu konuda ve her konuda. Hakkını arayan gençlere sistem daima bir karşı davranışta bulunuyor. Tekrar ediyorum, ODTÜ yalnız değildir. Ben bunu bir birey olarak söylüyorsam eğer bütün toplum aynı fikirde. Daima yanınızda olacağız.” diye konuşurken, ODTÜ’ye destek veren bir diğer isim Levent Ülgen oldu. Ülgen, “Alın teriyle, emekle, sevgiyle ekilip büyütülen ormanlar talana peşkeş çekilmemesi için savunulmalıdır. Ağaçları, hayvanları, insanları katledenlere karşı, her zaman, her yerde, hep birlikte olduğumuzu göstermek için savunulmalıdır. Aylardır kavaklıkta yürekleriyle, zekalarıyla, vicdanlarıyla mücadele eden genç fidanlar için savunulmalıdır. Bu ülkenin yüz akı olan bir bilim yuvasını yok etmeye çalışanlara karşı savunulmalıdır.” ifadelerini kullandı.

ODTÜ direnişine destek verenlerden olmayı tercih eden Nuri Gökaşan da “ODTÜ bir bilim yuvasıdır ve öyle kalmalıdır, siyasete alet edilmemelidir. Oranın asıl sahipleri de şimdi geçmişte ve gelecekte olacağı gibi öğrencilerdir. Onlar Türkiye’nin aydınlık yüzleridir.” ifadelerini kullanırken, Mert Fırat, “Kesilen ağaçlara, hukuksuz yapılara izin vermemek için ODTÜ’ye desteğe çağırıyoruz.” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Milletin iradesi

pezeçenk müjdat sen git ..
 • Yanıtla

Üç hilal

Pez...enk müjdat onun bunun çocuğu bu ülkede rahat mı batıyor sana ikide bir milleti gazliyorsun vatan haini sanatçı bozuntusu
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı