Seçim 2019 Sayfası

Genç evliye hapis sapkına müsamaha

Hak dairesinde aile kurarak evlenenler 18 yaş kriteri yüzünden tutuklanırken, homoseksüeller Türkiye’de yasak olmasına rağmen sözde düğün törenleri düzenleyip şov yapıyor. Genç evlilere kamu davası açan yargı, çalgılı çengili düğün yapan sapkınlara göz yumuyor.

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:29
Genç evliye hapis sapkına müsamaha

Yine çifte standart, yine emniyet ve yargı mekanizması. Ailelerinin rızasını alarak gönül birlikteliği çerçevesinde genç yaşta aile kuranlar hakkında “18 yaş altında yasak” diyerek harekete geçen ve hapis cezaları yağdıran yargı, Türkiye’de yasak olmasına rağmen sözde düğün törenleri düzenleyip şov yapan eşcinsel sapkınlara göz yumuyor. Genç evlilerin nikah törenlerine terör yuvasını basar gibi operasyon düzenleyen, damatları ‘istismarcı’ yaftasıyla yaka paça gözaltına alan emniyet birimleri de, yasal altyapısı bulunmamasına rağmen ‘eşcinsel nikah’ adı verilen ve mantar gibi çoğalan sapkın törenlerle ilgili kılını kıpırdatmıyor.

Genç evliler ‘istismarcı’ oluyor

Türkiye’de aile kurumu ve toplum yapısına yönelik sistematik saldırılar etkisini artırarak sürerken, devlet kurumlarının gafletvari tutumu kapanmaz yaralar açıyor. Türkiye genelinde 3 bin 830 aile genç yaşta nikah kıydıkları gerekçesiyle haklarında şikayet olmaksızın başlatılan kamu davaları nedeniyle cezaevlerinde mağduriyet yaşıyor. Harama bulaşmayarak helal dairede nikah kıyan genç çiftlere ‘çocuk’ denilerek yasaklar dayatılıyor, damatlara ‘istismarcı/tecavüzcü’ yaftası vuruluyor.  Bununla da yetinilmiyor, evliliklerine rıza gösteren, onlar hakkında şikayetçi olmayan anne-babalar hakkında da kamu davası başlatılıyor ve hapis cezaları veriliyor. Tecavüzcü sapıklarla bir tutulan genç evliler ve ailelerine, ‘çocuk istismarı’ suçundan 9 yıla kadar hapis cezası veriliyor. Aynı sistem, yasal dayanağı bulunmayan erkek erkeğe-kadın kadına sapkın evliliklerde ise kör-sağır-dilsiz rolüne bürünüyor.

Sapkın düğünlere kayıtsız kalınıyor

Emniyet ve yargı birimleri İstanbul’da LGBT’li sapkınlar Ekin Keser ve Emrullah Tüzün’ün ‘eşcinsel nikah’ adı altında  2 Eylül 2014’te yasaları çiğneyerek düzenledikleri törenle ilgili kılını kıpırdatmadı. Yasaları çiğneyen sapkınlar, “Korkmuyoruz, yaptığımız şeyle gurur duyuyoruz” şeklinde basına demeçler vermesine rağmen yasa koyucular ve koruyucular harekete geçmedi. Eşcinsel sapkınlığın yaygınlık kazanması için sözde nikah töreni düzenlediklerini itiraf eden çift, “Biz bunu yapalım ve eşcinsel ilişkiler de sadece sevgililik olarak kalmasın düşüncesindeydik” itirafında da bulundu.

Genç evlilere tecavüzcü/istismarcı yaftası vuranlar, İstanbul’un göbeğinde sapkın törenlerle nikah kıydıklarını söyleyen bu cinsî sapıklara karşı ses çıkarmadı.

İzmir’in göbeğinde yasaları çiğnediler

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir düğün salonunda tertiplenen törenle ‘evlenen’ iki erkekle ilgili de hiçbir işlem başlatılmadı. Kurgu nikah ve mizansen törenle gerçekleştirilen sözde ‘düğün merasimi’, emniyet baskını olmaksızın çalgı-çengi eşliğinde gerçekleştirildi. Hukuki dayanaktan yoksun sözde nikâhın görüntüleri sosyal medyada çarşaf çarşaf yayınlandı ancak adli merciler bunu ihbar kabul etmedi, harekete geçmedi.

Barış Sulu adlı cinsi sapkının Aras Güngör isimli bir diğer sapkınla resmi nikah kıymak için başlattığı işlemler ise sürüyor. Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) milletvekili adayı olacak kadar ileri giden, “seçilirsem vaadim eşcinsel evliliklerini yasallaştırmaktır” diyen travesti Barış Sulu’nun her eylemi ‘özgürlük’ olarak nitelendirildi.

‘Fe eyne tezhebun?’

Türkiye genelinde 3 bin 830 aile genç yaşta nikah kıydıkları gerekçesiyle cezaevlerinde mağduriyet yaşarken, söz konusu sapkın nikah törenleriyle ilgili hiçbir cezai işlem yapılmaması “Bu gidiş nereye?” ayet-i kerimesini akıllara getiriyor.

Bu zulüm artık bitsin

Genç evlenme, geç doğur!

Bu yasa zinayı teşvik ediyor

 

FARUK ARSLAN

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 11:29

YORUM YAZ

 • engineerengineer5 ay önce
  ab uyum yasaları ile böyle işinize gelirse..ab uyum yasaları diye sapıklık ve islam karşıtı yasaları getirmede emeği geçenler,zinayı suç olmaktan çıkaranlar, domuzu kasaplık hayvan yapanlar , bakın geldi geçti sizin devrinizde bitti, şimdi hesap vakti, göz açıp kapayınca mizan terazisinin karşısında hesaba dikileceğiz, Allah cc o hesap gününde günümüzde imdat eylesin.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  tc artık ..ler ülkesi olma yolunda büyük adımlar attı.
 • VatandaşVatandaş5 ay önce
  "Avrupa Birliği istedi ,zina yasağını kaldırdık" sözü akla geliyor.
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Çocuk olmadıktan sonra sevenler evlensin, 18 yaş altı çocuktur. 18 yaş üstü ister erkek erkeğe ister kadın kadına evlenmeli. Millete ne oluyor onu anlamadım.
 • HanzoHanzo5 ay önce
  15 yasindaki cocuk 40 yasinda adamla yamasi serbest ama 17 yasinda olanin yasitiyla evlenmesi suc. avrupa ve laiklik diye zirlayan esedci ve mezhepci sapik sekülerlerin eseri bu. ab uyum yasalarindan derhal dönmemiz gerek. rusya bile bu homoluk konusunda bizden daha sert.
 • ÖmerÖmer5 ay önce
  Yazıktır çözün şu meseleyi artık bu insanların aile sadetlerine engel olmayın
 • ayhanayhan5 ay önce
  sorumlusu ülkeyi yönetenler ve ak partili milletvekilleridir. başta bugüne kadar bugünkü dahil aile bakanlarımızdır...yazıklar olsun. o kadar yazdık çizdik hiç bir uyarıyı dinlemeyen vekillerimiz ve bakanlarımız var 6 bakan elinden geldiğince çalışıyor onlara destek olması gereken diğer vekiller ve malum bakanlar (kültür, aile ha biraz da adalet) bir çok konuda ne proje ne de uygulama yapmaktan acizler ...
 • semihsemih5 ay önce
  ikiside uygun değil, zamanımızdaki 18 yaşındakiler çok akılsız oluyorlar, özellikle homolar hakkında hergün haber yapmanızı rica ediyorum.
 • HakanHakan5 ay önce
  Eşcinsel evlilikler formalite olarak gerçekleştiriyorlar bu ülkede formalite yapılan bir olayında Türk hukukunda bir yaptırımı bulunamaz ...
 • argun13argun135 ay önce
  gazetenizi okuyorum doğrular var ama çokyanlışlarda var. bugün onkasım yav bir cümle dahiyokbugünleilgili ...
 • Hy-hyHy-hy5 ay önce
  İkisinede hoşgörü olmasın.Birisini gösterip,diğeri için tolerans istenemez.İkiside bozar....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019