• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Geceye damga vurdu! Kuruluş Osman'dan nefes kesen savaş sahnesi

ATV'nin reyting rekortmeni Kuruluş Osman son bölümüyle yine izleyicileri ekran başına kilitledi. Osman Bey ve Alplerinin Bizans ordusuna karşı savaşı geceye damga vurdu.

Yeniakit Publisher
2021-01-21 14:27:00 -

Kuruluş Osman dizisinde geçen hafta yeni bölüm olmayınca izleyiciler bu durumdan bir hayli rahatsız olmuştu. Ancak dün akşam yayınlanan 42. bölümdeki savaş sahneleri bu durumun telafisi oldu. Osman Bey ve Alplerinin Bizans ordusuna karşı verdiği destansı mücadele sosyal medyada gündem oldu.

Geceye damga vurdu

Kuruluş Osman dün akşam yayınlanan 42. bölümüyle izleyenlerin adeta nefeslerini kesti. Aksiyon dolu savaş sahneleriyle dizi çarşamba akşamının adından en çok söz ettiren yapımı oldu.

Dizinin 42’nci bölümüne Osman Bey ve alplerinin Bizans kuvvetleriyle karşı karşıya geldiği görkemli savaş sahnesi damga vurdu.

Söğüt’teki toya katılmak üzere uç bölgesine gelen Türk beylerinin şehit edilmesinin intikamını almak için harekete geçen Osman Bey, Konstantinopolis’ten gönderilen destek birliklerinin istihbaratını alınca alpleriyle yola koyuldu.

Alpleri ile birlikte Bizans ordusunun karşısına dikilen ve düşmanı perişan eden Osman Bey, savaştan galip ayrıldı. Bu zafer uç bölgesinde büyük sevinçle karşılandı.

Büyük umutlar bağladığı birliklerin tuzağa düştüğünü öğrenen Nikola ise büyük hayal kırıklığı yaşadı. İmparator tarafından tekfurların başı ilan edilen ve taç giyen Nikola, Haçlı birliğini kurarak Türkleri bölgeden atacağına dair ant içti. Savaş ganimetleri ile Kayı Obası’nı ihya eden Osman Bey, kendisine düşen payı ise ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sebati

Kuruluş Osman dizisinde bir sıkıntı yaşanıyor.O sıkıntıda 2,nci eşini bir türlü diziye dahil edemiyorlar.Halbuki Orhan gazinin annesi Malhun hâtuna şimdiye kadar yer verilmemesi ilginç bir durum.Bence bu senaryo hatası.Şimdi bu hatayı düzeltmeye çalışıyorlar.
 • Yanıtla

Neron11

Neredeyse birebir yükseliş selçuklunun savaş görüntülerinin taklidi olmuş
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23