Fuat Oktay Ekvator Ginesi'ne gidecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bağımsızlığının 50. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere yarın Ekvator Ginesi'ne ziyaret gerçekleştirecek

11 Ekim 2018 Perşembe 14:00
Fuat Oktay Ekvator Ginesi'ne gidecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye  Cumhuriyeti'ni temsilen Ekvator Ginesi'nin bağımsızlığının 50. yıl dönümü  kutlamalarına katılmak üzere, yarın bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştirecek. 

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre Oktay,  temasları kapsamında Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasago  ile görüşecek.

Ziyarette, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılında  Ekvator Ginesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretle ivme kazanan ikili ilişkilerin ele  alınması ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Oktay, ayrıca kutlamalara katılan bölge ülkelerinin liderleri ve  muhataplarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek, Ekvator Ginesi’ndeki Türk  vatandaşları ve Türk yatırımcılarla da bir araya gelecek.
 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 14:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mart 2019